Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7549
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Śniegolepy w Szklarskiej Porębie. Jutro początek

Piątek, 27 stycznia 2012, 9:27
Aktualizacja: 9:28
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Śniegolepy w Szklarskiej Porębie. Jutro początek
Fot. Organizator
Mistrzostwa Polski Amatorów w Rzeźbie ze Śniegu, czyli „Śniegolepy” odbędą się 28 stycznia w Szklarskiej Porębie. Tematem przewodnim są sporty zimowe. Gwiazdą wieczoru będzie Jacek Ziobro.

Jest to kontynuacja zeszłorocznej imprezy, która odbyła się pod hasłem „Z Duchem Gór– Karkonoska Zimowa Rzeźba”. Co roku pod Szrenicą w zimowej aurze spotykają się drużyny rywalizujące w artystycznych zmaganiach, których efektem są niesamowite, oryginalne zimowe rzeźby. Zespoły złożone z 4 osób w olbrzymich blokach śnieżnych tworzą zimowe dzieła. W tym roku tematem przewodnim są sporty zimowe. Rzeźba powstanie również z bloku lodowego. Tworzyć w nim będzie Grzegorz Pawłowski.

Dzieła zostaną wieczorem efektownie podświetlone. Atrakcją będzie pokaz laserowy firmy Visual Sensation. Gdy drużyny zakończą realizować swoje wizje w śnieżnych pryzmach, na scenie zaprezentuje się znany satyryk Jacek Ziobro. Dla widzów zaplanowano konkursy i specjalne pokazy. Dla rodzin z dziećmi przygotowane zostaną mini pryzmy śnieżne, w których najmłodsi artyści również będą spróbować swych sił.

Uroczyste otwarcie Śniegolepów, losowanie pryzm i prezentacja drużyn rozpocznie się o godz. 10.00. O 11.30 odbędzie się QUIZ dla publiczności zorganizowane przez Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, a 14.10 wystąpią „Cheerliderki” ze Szklarskiej Poręby. Rzeźbienie w zimowych i lodowych pryzmach potrwa do 15.30, a o godz. 16.00 zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody. O godz. 16.40 wystąpi Jacek Ziobro, a o godz. 18.00 będzie można podziwiać Laserowe Show.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group