Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8987
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Śnieg od święta

Piątek, 29 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Śnieg od święta
Fot. Arkadiusz Piekarz
Poprawiły się nieco humory miłośnikom białego puchu, który w nocy przyprószył ulice miasta i okolice. Za to popsuł humory kierowcom.

Spadł po prawie dwumiesięcznej przerwie (ostatnie opady odnotowano na początku listopada). Wielu oczywiste o tej porze roku zjawisko atmosferyczne zaskoczyło.
Plac Ratuszowy w zimowej szacie stał się obiektem zdjęć grupki turystów, którzy zwiedzali stolicę Karkonoszy. Sami przyznali, że warto to uwiecznić, bo nie wiadomo, kiedy spadnie następny śnieg.

Na szczęście opady nie były tak obfite, aby sparaliżować ruch w mieście. Normalnie jeździły autobusy, nie odnotowano poważniejszych zdarzeń na ośnieżonych rano drogach.
– W górach to sobie może padać, ale osobiście wolę bezśnieżną zimę w mieście. Jest znacznie bezpieczniej i łatwiej w czystości utrzymać samochód – mówi Jakub Wołkowski z Zabobrza.

Biały puch w centrum Jeleniej Góry szybko zamienił się w breję, rozjeżdżony przez samochody i rozdeptany przez pieszych. W peryferyjnych dzielnicach miasta biało było jeszcze do wieczora.
Podobnie, przed sylwestrem, nieco zimowego uroku nabrały podgórskie kurorty, dotychczas przypominające bardziej jesienny krajobraz.

Podobna pogoda ma się utrzymać jeszcze do sylwestra, a od Nowego Roku – zima ustąpi miejsca ponownie jesiennej, deszczowej i wietrznej aurze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
896
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group