Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4427
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śmietnik za płotem w samym śródmieściu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 13 marca 2012, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Es
Fot. RED
Miejsce, gdzie – zgodnie z planami i deklaracjami już miała stać galeria Focus Park – usłane jest rozmaitymi odpadkami. Fatalna wizytówka!

Galeria na dawnym targowisku Kiliński nie powstanie, bo inwestor zbankrutował. Nieruchomość szpeci miasto. Jelenią Górę z tej perspektywy mogą oceniać klienci marketu chińskiego urządzonego w dawnym kinie Marysieńka, którzy wychodzą z wnętrza bocznymi drzwiami (kiedyś były to wyjścia dla publiczności). chyba nie wymaga żadnego komentarza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz

~T.S 13-03-2012 9:12
Powinni tam zrobić piekny tor gokartowy..:)
~ 13-03-2012 9:12
to juz koniec jeleniej Góry sodoma i gomora ludzią juz sie zyc nie chce czas wyjść na barykadę gdzie teraz jest solidarność?
~SARBLE 13-03-2012 9:21
Jelenią Górę można porównać do jednego wielkiego śmietnika, ponieważ śmietnik zrobiony jest, nie tylko w tym miejscu. Np. na Podwalu, skwerek na przeciw Energetyki- jedno śmietnisko i takich przykładów można mnożyć, nie wskazując już nawet na miejsca nieco oddalone od centrum. GDZIE SĄ SŁUŻBY OCZYSZCZANIA MIASTA????? A tyle się mówi o promocji miasta i chęci przyciągnięcia turystów do Jeleniej. A wspomniany skwerek na Podwalu, to także jest w sąsiedztwie Dworca PKS, więc wizytówka Jeleniej Góry dla przyjeżdżających do tego pięknego miasta jest SUPER.
~123 13-03-2012 9:36
ALE ZA TO SĄ BIEDRONKI
HankaOdRumcajsa 13-03-2012 9:36
...to nie jest jedyne taki miejsce... pooglądajcie sobie podwórka za kamienicami w śródmieściu...
~Zk 13-03-2012 9:42
Niesłychany śmietnik jest też na dzikich działkach powyżej Nowowiejskiej,tuż przy basenie i obok hotelu.Folie butelki,jak zwykle.Obrzydliwość.Chyba można odnaleźć właściciela terenu i zmusić go do uporządkowania terenu.Bo jeśli nie,to jest już naprawdę źle!
~doopa 13-03-2012 9:54
całe to miasto to niestety jeden wielki przeogromny smietnik ... przeszedłem sie w te niedziele ul 1-go Maja po raz pierwszy od niepamietnych czasów ... pusto, głucho, cicho. kilka osób w em'piku, kilka w kawiarenkach. dosłownie, kilka. reszta w marketach lub? wałbrzychu, wrocławiu, legnicy, jaki sens tutaj siedzieć, ani kina, ani rozrywek jakichkolwiek. szaro brudno ponuro i biednie. turystyka śmietnisk oglądać nie będzie. przemysłu nie ma, bo miasto turystyczne. ogólnie ręce opadają. I właściwie już się nawet włodażom nie dziwię, że nic nie robią. to miasto osiągnęło juz takie dno, że właściwie jakiekolwiek inwestycje tracą sens. jeszcze tam, gdzie jakieś pociotki cos budują i da sie uczknąć jakąś dzialkę, to moze. Ale chyba sytuacja jest już patowa, a miasto nie do uratowania. szkoda...
~całonocny 13-03-2012 9:58
dno dna... Zawiła gasi światło!
~ 13-03-2012 10:07
oj tam. polskie trzeba oddac niemioszka 5 lat i myslisz ze jestes w czechach
~pręgierz 13-03-2012 10:08
Do pełni szczęścia w tym GRAJDOLE,brakuje fetoru padliny.. ,ale to się zmieni,gdy na wiosnę wrócą ptaki ! Padną ze śmiechu...COMPLEXOWO..
~eeeeeee 13-03-2012 10:09
... piękny tor gokartowy - to super i do tego jeszcze straż miejską z fororadarami i ich fachowością, w końcu miasto ma kasę, aby inwestować w tak ważną część przemysłu jaką jest straż miejska
~Bolko. 13-03-2012 10:22
Otoczenie przy ławkach na nowym "bulwarze" Młynówki (i jej koryto), za ogrodzeniem PKS-u - to jest piękny obrazek!
~ 13-03-2012 10:28
A co się dziwicie, że jest brudno wszędzie, gdzie się człowiek nie obróci. W innych miastach inwestycje są lokalizowane właśnie w takich centralnych lokalizacjach, a u nas królują śmieci i brud i nie wpuszczają nikigo! A pomyślcie dlaczego!!! Warto przea...lizować nasze służby (zakład oczyszczania, który nic nie oczyszcza!!!) komunalne. Zobaczcie kto tym zakładem rządzi. I to cały niezmienny czas od ponad 30 lat (słownie : ponad trzydzieści lat). Ludzie!!! Przecież zmieniają się technologie oczyszczania, technologie selekcji i utylizacji odpadów, trzeba do tego NOWEJ WIEDZY i FACHOWCÓW, nowoczesnej wiedzy o zarządzaniu o EKOLOGII itd. Tam jest potrzebny MENADŹER z zakresu Nowoczesnej Ochrony Środowiska
~do SARBLE 13-03-2012 10:29
No właśnie to jest ta promocja. Niedługo ludzie z innych miast albo państw będą przyjeżdzać zobaczyć takie miejsca bo w innych miastach nie mają takiego syfu !!!
~Arnee 13-03-2012 10:31
Całkiem "pięknie" wygląda cała Kilińskiego. Same Krzaki, a w nich pijaki. Cudem jest też ogródek na rogu Juszczaka/Cieplicka. Składowisko cholera wie czego na Pułaskiego-na wprost wylotu z Pl. Cichego. Skrót-polna droga- od krzyżówki Staszica/Pułaskiego do ul Miłosza(w rowach melioracyjnych leży pełne wyposażenie kuchni). Teren przylegający do stacji Pkp Jelenia Góra os. Orle. Cieplickie Targowisko nad rzeką... itd...itd... JAKI PAN TAKI KRAM! Milion doradców od wszystkiego i niczego, a miasto gnije w syfie. Czas chyba szanownych darmozjadów na taczkach z tymi śmieciami wywieźć.
~ciekawy 13-03-2012 10:31
Co za miasto! Jedna galeria funkcjonujaca od roku ma zajętych zaledwie około 30% powierzchni, druga wybudowana - stoi pusta od pół roku, trzeciej ( czyli Focus Park) wogóle nie będzie! Czy w tym mieście cokolwiek się dzieje????Dlaczego władze miasta śpią? Czy ktoś odpowie mieszkańcom jakie działania miasto podejmie w sprawie odzyskania miejsca po nieistniejącym Focusie?
~ 13-03-2012 10:40
jak pamiętam to zawsze był u nas syf,
~rumcajs54 13-03-2012 10:50
Ciekaw jestem ile kasy wpadnie do kasy miasta z tytułu kar umownych za odstąpienie od inwestycji... Wiem, wiem, g...k jestem. Ale już można policzyć ewidentne straty dla pracowników, handlowców, budżetu miasta w związku z zamknięciem targowiska. Tak samo jak śmiało można by policzyć wpływy z tych zmarnowanych lat, np. z parkingu dla autokarów. I co na to Pan JP ale nie II tylko ten z Cieplic ? A co do zrewitalizowanego kanału to wczoraj już widziałem oponkę.
~pręgierz 13-03-2012 11:06
Widoczek na miarę GRAJDOŁA.. a mieli wszyscy klikać "lubię to".. Jak patrzę na takie miejsca,to coraz bardziej sobie myślę,że sam PRĘGIERZ by nie wystarczył...
~kili 13-03-2012 11:15
zrobić tam na nowo targowisko :-)
~zacken 13-03-2012 11:18
To może w ramach akcji "Wiosna" Jaśnie Pan Główny Szef Straży Wiejskiej wyśle swoje ogary w teren z poleceniem egzekwowania obowiązków Mieszkańców. Przynajmniej w zakresie ogólnego syfu? W tym czasie foto-radarów, radarów, suszarek i innych wynalazków dopilnują harcerze, albo emeryci. Ewentualnie bezrobotni absolwenci informatyki?
~hdirjiekj 13-03-2012 11:32
TEN SYF NA PLACU PO TARGOWISKU MOŻEMY ZAWDZIĘCZAĆ TYLKO JEDNEMU GOSCIOWI - GDYBY NIEDOSZŁY PREZYDENT NIE ZŁOŻYŁ ZE ZWYKŁEJ ZŁOŚLIWOSĆI DONIESIENIA W SPRAWIE BUDOWY FOCUSA TO JUŻ OD KILKU LAT MIELIBYŚMY W TYM MIEJSCU GALERIĘ I NIE BYŁOBY ŚMIETNISKA.
~doopa 13-03-2012 11:34
j.w. RACJA święta ! wszyscy trąbią, że brud. Na zdjęciach widać, że brud. posprzatać nie ma kto. Jakoś czasy "ziemi niczyjej" skończyły sie chyba wraz z prl-em ? przecież są właściciele, wspołonoty mieszkaniowe, zgl-e, jsm-ki, także "miasto" jest właścicielem gruntów ... co robi straż miejska? brak pieniedzy w kasie miasta, więc niech straż miejska poleci, poogląda, przymusi tak czy inaczej do posprzatania! Jakoś inne miasta, inne państwa, inne kraje ; radzą sobie jakoś! jest brudno, to sie sprzata i nikogo to nie dziwi! mamy bezrobotnych, ludzi pobierających zasiłki socjalne, w końcu i więźniów ... pomijam posiadanie mpgk i innych służb, które miasto "sprzątają" ! a brud pozostaje, dobrze ida dyskusje! i spychologia! co za kompletny, beznadziejny GRAJDOŁ !
~.diab.elek. 13-03-2012 11:42
wszystkie służby sprzatajaco-porzadkowe wybrały sie na ul.KarolaMIarki. oczywiście tam sie sprzata, porzadkuje i dobrze. razi jedynie, że ruch z karola miarki w kierunku dworcowej prowadzi wąskim przesmykiem. koszmar. niby, jak komuś sie nie podoba, niech tamtedy nie jeździ. jednak, skoro jest droga, powinna być bezpieczna, czyli spełniać standardy. a tam wąsko, porozjeżdżane pobocza, juz nie wspomnę, że aż żal mieszkańców, no i ... jakos nie ma ograniczenia tonarzu, zasuwaja ciężarówki, zasuwają rajdowcy, droga w sumie chyba wiejska, nie przystosowana do ruchu jaki jest obecnie. BARDZO BARDZO NIEBEZPIECZNE MIEJSCE !!!
~jur 13-03-2012 11:47
Wszyscy jęczą i płaczą narzekają na władze p.Zawiłę a mnie jedno zastanawia czy to ktoś z władz jeleniogórskich tam poszedł i złośliwie nasyfił nawrzucał butelek plastikowych szklanych i teraz tam jest brud. No bo jeśli tak to można mieć o to do nich pretensje. ALE PRZECIEŻ TEN SYF TO JEST DZIAŁANIE NAS MIESZKAŃCÓW JELENIEJ GÓRY I WŁASNIE DO SIEBIE MUSIMY MIEĆ PRETENSJE. No to teraz jazda krytykować mnie bo mówię prawdę.
~janekjanek 13-03-2012 11:57
BRAWO MR.ZAWILA !!!!!!!!!
~do jur 13-03-2012 12:08
Jeśli śmiecisz, wyrzucasz butelki i inne śmieci na trawniki i ulice, to miej do siebie pretensje. ale sądzę, że wiekszość społeczeństwa NIE śmieci, ale jeśli już, to: trzeba posprzatać i decyzja właśnie władz jest, aby zdecydować kto ma sprzatać i kto porzadek ma kontrolować. Władza i p.Zawiła są nie tylko do siedzenia i bycia, ale własnie od rządzenia, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji. Bez obrazy, ale gdyby na włodazowych stołkach posadzić kukły, to w sumie, wg twojego rozumowania byłoby to samo, tylko taniej! kukły nie biorą uposażenia i diet, nie używają samochodów, nie robią "otwarć". A społeczeństwo przestałoby śmiecić, robić dziury w jezdni, pić drogą wodę, chodzić do szkoły itd, czyli? Krytykuję Cię! bo w każdym miejscu i każdym kraju i mieście ludzie smiecą ...
~Biedronka 13-03-2012 12:11
Prosze!!! zróbcie tam wielką pięcio-piętrową Biedronke!!!!
HankaOdRumcajsa 13-03-2012 12:14
do Arnee - Zgadzam się: Jaki pan taki kram! do jur - ja nie śmiece, nawet bym segregować chciała gdybym tylko miała odpowiednie pojemniki na podwórku. Sprzątać przecież też nie będę po menelach - w końcu płace za wywóz śmieci i inne podatki do miasta!
~pytacz 13-03-2012 12:15
ktos wie co buduja na szymanowskiego kolo rosmanna ?
~Michi 13-03-2012 12:16
@ 13-03-2012 11:47 | ~jur | Prezydent Complex ma tylu urzędników, którym płaci realne pieniądze, ze powinien wymagać od nich wywiązywania się z podstawowych obowiązków.Rządzenie i politykowanie to nie wszystko. Trzeba jeszcze zabezpieczyć oczekiwania "plebsu".Ten cholerny plebs coraz bardziej staje się bezczelny i ma jakieś żądania!To jest nie do pomyślenia! A Straż Wiejska zamiast działać w ramach swoich kompetencji - stawia foto-radary i inne pułapki na kierowców. (często oczywiście zasadnie). Po to nam zafundowali Policję Municypalną, żeby ta pilnowała i egzekwowała porządek w mieście! Pan Prezydent Complex powinien spotkać się z Panem Najjaśnieszym Szefem Straży Miejskiej i uzgodnić zakres kompetencji i obowiązków! tego nie zrobił do dzisiaj!
~Michi 13-03-2012 12:29
Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia przejeżdza samochód SM ze szczekaczką i ogłasza, że od poniedziałku nastepnego tygodnia będą przeprowadzane kontrole podwórzy, obejść i przynależnych do prywatnych posesji nieruchomości.Za syf, graty, śmieci i ogólny bałagan SM będzie przypierdzielać mandaty od np. 2tys w górę. Jednocześnie Miasto ogłasza "pozimowy" wywóz ponadnormatywnego odpadu i brudu. Każdy by się na to załapał! W jeden "weekend" zarobić wartość mandatu i jeszcze pozbyć się pozimowych śmieci.!
~ 13-03-2012 12:42
Lubię to !
~/-/ 13-03-2012 12:44
Przecież nikt tych śmieci nie przywiózł ale sami mieszkańcy w ten sposób upiększają sobie miasto.Napewno przydałyby się kontrole np terenów przy wspólnotach, podwórek przy domach prywatnych.Bo przy niektórych szczególnie na obrzeżach miasta /Jelenia, Cieplice, Sobieszów/ to sodoma i gomora.Lecz trzeba przyznać iż jest zamało miejsc gdzie stoją kosze. Ale MPGK także informuje w bardzo kiepski sposób o wywózkach starych mebli, powinni ogłosić np w jeleniogórskim radio,lub w inny sposób a nie zawieszą kartkę na drzewie najczęsciej już po terminie. Rajcy miejscy powinni o tym pomyśleć przed pobraniem diety.
~AWANSOWNICZKA 13-03-2012 13:10
DAJCIE TO RADNEJ P D.WÓJCIK.PO TRANSWERZE DO .. PO ..MOŻE W PODZIĘCE TO POSPRZĄTA.NA RYNKU JEJ CIĘŻKO IDZIE ,,NIECH KOBIECINA TROCHĘ SOBIE DOROBI.A I KOLEDZY Z.. PO.. TROCHĘ ZABŁYSNĄ TWORZĄC NOWY ETAT. PREZES NA RYNECZKU NIE MA W TEJ CHWILI WOLNYCH ETATÓW.NIECH KOBIECINA ZABŁYŚNIE W OCZACH KUPCÓW I WYBORCÓW,BO JAK DOTĄD TO TYLKO POTRAFIŁA SIĘ ZMIENIAĆ JAK KAMELEON.PRZECHODZĄC DO NOWYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH.DO DZIEŁA P.DANUTO.DO DZIEŁA....Z PO KARIERA PANI I KOLEGÓW PRZY TAKIEJ POLITYCE JEST POLICZONA
~COLOSEUM 13-03-2012 13:16
PRAWIE JAK W COLOSEUM. CIEKAWE CZY WSTĘP BĘDZIE DARMOWY????????
~Michi 13-03-2012 13:46
Niestety, mentalność wschodniej dziczy nie jest tak prosta do wyrugowania. W większości nasze społeczeństwo to potomkowie ukraińskich rezunów.Sami o tym nie wiedza, ale takie są fakty. Ucywilizowane przez Niemców tereny Dolnego Śląska zostały zajęte przez dzicz, która nie miała pojęcia o prądzie, gazie i bieżącej wodzie.Widocznie trzeba więcej niż dwóch-trzech pokoleń, żeby tęsknota za s.aniem za stodołą odeszła w niepamięć.
~mm 13-03-2012 14:14
Nie ma kto pilnować porządku, SM bawi się nowym fotoradarem.
~szperacz 13-03-2012 14:20
i w smjetnikach cienko
~xxx 13-03-2012 14:34
a kto robi ten śmietnik? nasze kochane polskie społeczeństwo
~no cóż 13-03-2012 14:37
Syf jest wszędzie, bo takie jest społeczne przyzwolenie. Jak to jest, że na prywatnych posesjach utrzymywany jest porządek, ale w budynkach wielorodzinnych, blokach, czy kamienicach - już nie? Argument "płacę czynsz i wymagam" - nie dociera do mnie. Ja, sprzątania własnej posesji i terenu wokół, nie ograniczam do jednego razu w ciągu roku. Nie czekam, aż zarządca drogi łaskawie w maju oczyści ulice, a we wrzesniu wykosi pobocza zarośnięte chwastami - bo tak to wygląda w rzeczywistości. Zamiatam, koszę trawę, usuwam chwasty rosnące wzdłuż chodnika, papierzyska, butelki wyrzucone pod moją bramą również własnoręcznie usuwam. To pewnie wykracza poza moje obowiązki dot. utrzymania chodników wzdłuż posesji, ale robię to wyłącznie dla siebie, dla zaspokojenia własnego poczucia estetyki.
~no cóż 13-03-2012 14:39
Syf jest wszędzie, bo takie jest społeczne przyzwolenie. Jak to jest, że na prywatnych posesjach utrzymywany jest porządek, ale w budynkach wielorodzinnych, blokach, czy kamienicach - już nie? Argument "płacę czynsz i wymagam" - nie dociera do mnie. Ja, sprzątania własnej posesji i terenu wokół, nie ograniczam do jednego razu w ciągu roku. Nie czekam, aż zarządca drogi łaskawie w maju oczyści ulice, a we wrzesniu wykosi pobocza zarośnięte chwastami - bo tak to wygląda w rzeczywistości. Zamiatam, koszę trawę, usuwam chwasty rosnące wzdłuż chodnika, papierzyska, butelki wyrzucone pod moją bramą również własnoręcznie usuwam. To pewnie wykracza poza moje obowiązki dot. utrzymania chodników wzdłuż posesji, ale robię to wyłącznie dla siebie, dla zaspokojenia własnego poczucia estetyki.
~~~Agi 13-03-2012 14:56
Czy w Jeleniej nie ma służb odpowiadających za porządki w mieście??? Jest fatalnie, na ulicach, na zielonych skwerkach itp. wszędzie SYF, BRUD i dziwi mnie że nikt nie ponosi za to żadnej odpowiedzialnośći. Może pan prezydent wie do kogo należy sprzątanie miasta??? Ktoś za to z pewnością bierze duże pieniądze ale nie wywiązuje się z obowiązków!!!!!
~acab 13-03-2012 15:22
Taka prawda. Syf jest wszędzie, bo Miasto ogranicza sprzatanie dla MPGK do minimum, a prywatne firmy sprzątające, mimo, że w przetargach na sprzątanie miasta proponują niższe ceny, to nie wywiązują się z tych umów. pozatym kto to widział, żeby w jakimś mieście (do 100 tys. ludzi) było KILKANAŚCIE firm sprzątających... totalna dezorganizacja... a jeszcze kilka lat temu były DWIE (MPGK i Simet) i jakos byłlo czysciej... No ale Miasto musi oszczędzać, a ww. firmy są "za drogie"...
~Zk 13-03-2012 15:34
Niesłychany śmietnik jest też na dzikich działkach powyżej Nowowiejskiej,tuż przy basenie i obok hotelu.Folie butelki,jak zwykle.Obrzydliwość.Chyba można odnaleźć właściciela terenu i zmusić go do uporządkowania terenu.Bo jeśli nie,to jest już naprawdę źle!
Piipi Jelonkowa 13-03-2012 15:53
..do - [~HankaOdRumcajsa] .. niektorzy to zasmiecaja chodniki swoimi pojazdami ! Zobacz ! Hanko,ulica z Twojego zycia,a tam parkowana jest na chodniku taka d---------------------------luga laweta !
~urszula 13-03-2012 16:07
uważam, że jest sposób SM powinna skontrolować posesje, wyznaczyć krótki termin na posprzątanie właścicielom, a potem sprawdzić jeśli nadal jest bałagan to wystawić mandat a środki z kasy miasta przeznaczyć np. dla Noclegowni Św. Alberta, z ktorym w ramach pomocy można podpisać umowę i pensjonariusze mogliby sprzątać, jak właściciele nie chcą a wolą zapłacić karę, dodatkowo można też wyznaczyć osobom skazanym z wyrokami nakazującymi prace społeczne właśnie zlecić posprzątanie, jak właściciel/zarządka kilka razy zapłaci mandat, to w końcu nauczy się dbac o swój teren
~maska 13-03-2012 16:09
Śmieci nie powstają przez pączkowanie. Ktoś je produkuje. Ten ktoś - to my. Ludzie. Popatrzmy na to, co jest w rzece. Opony, opony, opony. Same tam się położyły?
~do maska 13-03-2012 17:15
oczywiście śmieci same nie powstają, ale skoro płacimy za utrzymanie czystości posesji w czynszu, z naszych podatków miasto płaci za sprzątanie miejsc wspólnych, to mamy prawo wymagać wykonania usługi za jaką płacimy, co też nie zwalnia nas z dbałości o czystość we własnym zakresie i po sobie
~Michi 13-03-2012 17:49
Podział obowiązków. Rola Właścicieli.Odpowiedzialność i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Tych ogólnych. I TO wystarczy! Nie ma potrzeby wyważania otwartych drzwi!Jak ktoś ma szambo w ustach , to tego samego należy spodziewać się w jego otoczeniu.MY i ONI. Mi się należy. ONI muszą.Zgniję we własnych odchodach, bo obowiązek sprzątania w/g przepisu należy do NICH. Smutna rzeczywistość.
~Michi 13-03-2012 18:03
Czyż nie byłoby nam wszystkim przyjemniej, piękniej mieszkać w mieście, w którym panuje rywalizacja o czystość? Skoro poczucie ładu jest nam wszystkim bliskie, czyż nie powinniśmy olać urzędy i władze i zadbać o swoje, własne otoczenie? Z Sąsiadami, znajomymi, z Rodziną - wziąć grabie, miotłę, łopatę do ręki i stworzyć swój własny, czysty i satysfakcjonujący nasze poczucie estetyki świat? Na tzw."państwo" nie ma co liczyć. Wszystko zależy od nas samych. Zaraz ktoś napisze -WARIAT! Płacę i wymagam! A ja pytam : od KOGO?
~Trzy grosze 13-03-2012 18:08
...generalne porzadki musimy rozpoczac od "zmiany naszej mentalnosci " i postawy - z wyczekujacej i obarczajacej odpowiedzialnoscia innych za brak porzadku w miescie, na aktywna i pietnujaca tych, ktorzy krotko mowiac - smieca...
~ 13-03-2012 18:12
Może nasza wspaniała SM przyjedzie popatrzeć jak właściciel Metalowca na Wolności wywala śmieci po remontach na skarpę od strony Nadbrzeżnej!!!.Jedno wielkie wysypisko dookoła tej posesji ,a najlepsze jest to że na budynku Metalowca jest kamera monitoringu miejskiego.Dzieje się to pod czujnym okiem obsługi kamer.
~ 13-03-2012 18:22
Może nasza wspaniała SM przyjedzie popatrzeć jak właściciel Metalowca na Wolności wywala śmieci po remontach na skarpę od strony Nadbrzeżnej!!!.Jedno wielkie wysypisko dookoła tej posesji ,a najlepsze jest to że na budynku Metalowca jest kamera monitoringu miejskiego.Dzieje się to pod czujnym okiem obsługi kamer.
~Michi 13-03-2012 18:24
Ul.Wolności. Jedna Pani, p. Danusia - zimą i latem, i jesienią, i wiosną od lat jedna-jedyna ma w zakresie obowiązków sprzatanie tejże ulicy na odcinku od "bazy" do ul.Marcinkowskiego.Dzień w dzień, zasuwa z miotłą i łopatą, zawsze z wózkiem i codziennie od świtu! Śnieg, liście i syf indywidualny. Czy ta Kobieta jest w stanie zabezpieczyć i spełnić żądania roszczeniowców? Jedna Kobieta na nie wiem-dwa-trzy kilometry głównej "arterii" "miasta". Ogarnijmy się na wiosnę i na złość faktom posprzątajmy po sobie!. To taka prośba. :-)
~obserwator 9 13-03-2012 18:26
W Kowarach to śmieci są nawet pod ochroną. Zbudowano w centralnych częściach miasta klatki na śmieci. Psy wchodzą i wyjmują wszystko, a ludzie patrzą na pięknie wyeksponowane śmieci. Zawsze myślałem, że śmieci powinny być schowane za szczelnym z góry, dołu i boków ogrodzeniem (kiedyś były murowane). W Kowarach jednak pokazują, nową atrakcje - ŚMIECI !!!!!!!!!!
~eee 13-03-2012 18:42
niektórzy nie tylko pokazują ,ale nawet trzymają śmieci w klatkach , zamykanych śmietnikach na klucz !
~dw 13-03-2012 19:19
Taki naród gdzie stanie to nas..a,byle nie na swoim podwórku.
~migacz 13-03-2012 19:39
O...Pani radna Danuta W. poszła do PO? A to ciekawostka! Ciekawe jak ona pogodzi swoją "katolickość" z przynależnością do Peło? Będzie za, a nawet przeciw? Np. in vitro?
~Jel.. 13-03-2012 20:08
do | ~/-/ no no przydałoby się kontroli przy wspólnotach zwłaszcza jak działeczka nie wspólnoty a niektórzy straż miejską nasyłają na wspólnotę a działeczka należy do zarządu dróg i mostów...to tak informacyjnie dla Pani z ul Grottgera z oficynki przychodni
~ 13-03-2012 20:25
wprowadzic panty na puszki butelki i problem zniknie...
~kd 13-03-2012 20:37
całe szczęście, że wyniosłem się do Poznania. Jelenia Góra to s...z Polski. jedyne co tu może czekac to bezrobocie i syf..
~do MICHI 13-03-2012 21:08
jeśli zaczniemy wyręczać tych którym płacimy za nadzór, za dbanie o posesje, za egzekwowanie prawa to tylko dalej pozwolimy się okradać, bo i tak za to płacimy i płacić będziemy, ja nie tylko po sobie sprzątam ale idąc ulicą nie wstydzę się podnieść pustą butelkę, folie, czy walające się ulotki i wrzucić do najbliższego kosza, ale czy to powinna być moja rola, żeby teraz sprzątać brud zalegający niemal wszedzie od lat?
~do ~jur 13-03-2012 21:22
No więc tak, masz o tyle rację , że to prawdopodobnie mieszkańcy Jeleniej Góry. Ale to prezydent Jelonki i jego długie ręce (policja, straż miejska, bezradni) winien przymusić brudasów i niszczycieli do sprzątania koło swojej d... . Pseudo malarzy do odremontowania elewacji, zaplutych meneli do wyszczotkowania chodników, właścicieli uroczych czworonogów (nie posiadających przy sobie worków na naturalny nawóz) do wygrabienia skwerów, szklarzy chodnikowych do usunięcia szklanej miazgi butelkowej itd. itp.
~59 13-03-2012 23:21
Nie tam jest czysto gdzie nikt nie śmieci ale tam gdzie wszyscy sprzątają.
~ 13-03-2012 23:49
A może nasz Pan Complex wraz ze swoją świtą z Ratusza przespaceruje się na ul.Poznańską droga prowadząca prosto z Dworca PKS w kierunku ul.Sobieskiego ,piękna wizytowka naszego turystycznego raju, czy Jelenia Gora naprawdę nie ma gospodarza , czy ktoś w tym mieście odpowie za ten syf ?
~ 14-03-2012 0:18
Chwila !!! Przecież działka na ul. Kilińskiego, tj. tam gdzie nie ma Focus Parku - jest czyjąś własnością. A właściciel ma obowiązek utrzymawać porządek na swojej posesji i na przyległym chodniku lub jeśli ulica nie ma chodnika - to do połowy szerokości ulicy. A dlaczego SM nie wyegzekfuje od właściciela terenu "po targowisku" aby doprowadził ten teren do porządku. Na całym świecie ludzie produkują odpady, ale takiego syfu jak w naszym mieście - to ja nie widziałem.
~ 14-03-2012 6:03
Dla mnie miernikiem sprawności władz miejskich, zresztą od wielu, wielu już lat pozostaje czystość rynku i otoczenia ratusza. Wieloletnie cuchnące zastoiny moczowe zwierząt i ludzi pod prawie każdym filarem podcieni sąsiadują z letnimi ogródkami restauracki, knajpek i kafejek. Obrzydliwość ........, jak ludzie mogą cokolwiek spożywać w takim sąsiedztwie i otoczeniu, gdie jest sanepid. Osobne zagadnienie to potrzeba istnienia SM. Ta służba zajmuje się chyba ......., no właśnie czym. Niestety istnienie jej tyle lat nie wniosło żadnej nowej wartości dla życia miasta. Kiedyś zasłyszałem opinię, że SM to mistrzowie kamuflażu, niewidoczni nawet dla mieszkańców centrum JG. Prawda, z okien samochodów niewiele widać.
~x 14-03-2012 6:57
Witam . Mysle ze nalezy doposazyc SM w zestaw blokad na kola i kilka radarow. Zmienic czapki na bialego koloru, wtedy moze zniknie w miescie problem smietnisk . Po cholere nam drogowka ?Moze by zajac tych ludzi do kontroli posesji i zmuszania wlascicieli do porzadkow.Miala to byc m.in powinnosc SM , tymczasem ona robi drenaz portfeli i nekanie kierowcom. Wladze umyslnie same robia burdel i zament w miescie? Wlodarzom juz mozgi sie polasowaly, nikt z tych hien nie reaguje na dziwne zachowania obecnych sluzb.
~ 14-03-2012 7:11
dajcie ludziom prace a nie gnebić ludzi i skazywać na biede bo mówicie że pracy nie ma to ludzie to posprzątają za godziwe zarobki
tubylec 14-03-2012 15:00
Do T.S. Na Małą Monze sobie jedź jak chcesz się wyszaleć na gokartach ;)
~T.S 14-03-2012 18:41
Pojadę, pojadę;-) 6 kwietnia pojadę..;-]
~pragnienie 15-03-2012 12:23
jestem za TOREM DO KARTINGU. zrobcie cos dla ludzi w koncu z gorki a nie pod cały czas

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group