Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5337
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Smerfny spektakl w Janowicach Wielkich

Sobota, 10 lutego 2018, 10:23
Aktualizacja: Niedziela, 11 lutego 2018, 6:35
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Smerfny spektakl w Janowicach Wielkich
Fot. WAC
W Papę Smerfa, Gargamela, Wiedźmę Hogatę, Dziadka Smerfa, Kota Klakiera, Smerfa Sknerusa i Osiłka, Smerfetkę oraz inne postacie znane z opowieści o niebieskich stworkach zmienili się gminni urzędnicy, samorządowcy z Janowic Wielkich, a także proboszcz podczas Noworocznego Przedstawienia „Smerfowice Wielkie na Wesoło”.

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie odbyło się wczoraj (9.02) w auli janowickiej Szkoły Podstawowej.

Noworoczne przedstawienia, utrzymane w konwencji bajkowej, w treść których wplecione są wydarzenia z życia gminy odbywają się w Janowicach Wielkich tradycyjne na początku roku od pięciu lat.

Spektakle, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, co roku są znakomitą okazją, aby na scenie przekonać się o sporych umiejętnościach wokalnych, tanecznych i aktorskich gminnych „oficjeli”.

W tym roku można było zobaczyć rapującego wójta i skarbnika, snującego barwną opowieść proboszcza, śpiewające i tańczące urzędniczki, kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, sołtysa Radomierza, mieszkańców, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej. A wszystko to w szczytnym celu.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie działalności seniorów, zrzeszonych przy świetlicy wiejskiej „Rudawy”. W poprzednich latach środki uzyskane w trakcie przedstawień zostały przekazane na zakup książek do biblioteki, leczenie chorego Filipka Janasa czy też kupno szafek dla uczniów szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group