Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Smart City – „Szczęśliwe Miasto”

Wtorek, 16 października 2018, 15:27
Aktualizacja: 15:36
Autor: TS: KKW SLD Lewica Razem
Jelenia Góra: Smart City – „Szczęśliwe Miasto”
Fot. KKW SLD Lewica Razem
Idea Smart City – to technologicznie zaawansowane miasta tworzone przez ludzi i dla ludzi, gdzie poziom jakości życia, dzięki rozwiązaniom technicznym i konsultacjom społecznym jest akceptowalny przez zdecydowaną większość mieszkańców.

Przed samorządami stoi ogromne wyzwanie, którego celem jest stworzenie rozwiązań technologicznych uwzględniających potrzeby mieszkańców.

Inteligentne Miasta, czy też Szczęśliwe Miasta bo takie terminy spotykamy w literaturze, to wyzwanie dla miast w XXI. Duże aglomeracja miejskie, takie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk przyjęły uchwały intencyjne o przygotowaniu strategii Smart City, jednak prace te są na początkowym etapie. Czy Jelenia Góra powinna mieć taką strategie dążenie do Szczęśliwego Miasta?

Zdecydowanie TAK, nasze miasto posiada kilkadziesiąt narzędzi oraz elementów które wpisują się w ideę Inteligentnych Miast. Najważniejszą sprawą, jest teraz połączenie tego w jednolity i spójny system zarządzania, oparty przede wszystkim na potrzebach mieszkańców. Samorząd przy dzisiejszych rozwiązaniach jakie posiada przetwarza ogromne ilości danych. Poczynając od tych najprostszych, czyli naszych wizyt w Urzędach, a kończąc na śledzeniu, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, wszystkich zmian w czasie rzeczywistym, które dzieją się w naszym mieście. Możemy dzięki temu odpowiednio zarządzać ruchem na skrzyżowaniach i priorytetyzować tenże ruch. Zarządzać oświetleniem ulicznym, kierować samochody na wolne miejsca parkingowe, zarządzać gospodarką wodną jak i gospodarką związaną z wywozem nieczystości. Wszystko to po to, aby optymalizować koszty usług miejskich, a konkretne oszczędności lokować w inwestycje zgodne z oczekiwaniami mieszkańców.

Jelenia Góra dysponuje potężnym zapleczem intelektualnym i może być jednym z pierwszych miast w Polsce, gdzie takowa strategia Smart City zostanie przygotowana i wdrożona. Prace nad nią, należy zacząć niezwłocznie, ponieważ proces jej tworzenia jest długotrwały i wymaga zaangażowania ze strony władz miasta jak i mieszkańców.

Kandydaci KKW SLD Lewica Razem są gwarantem, że dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i determinacji wspólnie z Państwem przygotują strategię Smart City i wprowadzą Jelenią Górę do elitarnej grupy „Szczęśliwych Miast”

Jelenią Górę możemy zmienić razem zagłosuj 21 października na KKW SLD Lewica Razem

Rodzina
Zdrowie
Ekologia i polityka czystego powietrza

Sfinansowano z KKW SLD Lewica Razem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group