Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 7989
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Smaki Kresów w Muflonie

Piątek, 12 października 2018, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2018, 7:21
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Smaki Kresów w Muflonie
Fot. MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie odbyło się coroczne wydarzenie „Sybiraczki i Goście”, czyli spotkanie grup śpiewaczych z Jeleniej Góry i okolic. Tym razem w ramach działania „Historia łączy pokolenia”, było ono rozszerzone o ucztę „Smaki Kresów”.

Zebranych gości przywitała Aleksandra Jarocińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, która w ciepłych słowach podziękowała członkiniom i członkom zespołu „Sybiraczki i Kresowianie” za długoletnią współpracę. Następnie głos zabrała posłanka na Sejm RP, Zofia Czernow.

Cześć koncertową rozpoczął krótki występ „Sybiraczek i Kresowian”, po nim zgromadzona publiczność obejrzała reportaż pt. „Spotkanie pokoleń”, materiał filmowy nakręcony podczas warsztatów edukacyjno-artystycznych w Szkole Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze.

Po projekcji wystąpiły zaproszone zespoły: Bolkowianie, Agat, Szarotki, Dziwiszowianki, Szklarki, Wojcieszowianki. Na koniec bloku artystycznego ponownie zaśpiewał zespół wokalny „Sybiraczki i Kresowianie”.

W trakcie występów zespołów trwała także uczta „Smaki Kresów”, podczas której serwowano tradycyjne potrawy kuchni wschodniej: kulebiaki, babkę ziemniaczaną, pierogi, kwas chlebowy oraz różne słodkie wypieki, m.in. jabłecznik z płatkami róż.

Wydarzenie „Sybiraczki i Goście” – uczta „Smaki Kresów” było jednym tych działań, które w 2018 roku wpisało się w kalendarz miejskich uroczystości z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Projekt „Historia łączy pokolenia” dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group