Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2964
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Smacznie i pięknie produkują pod Śnieżką

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 września 2015, 10:54
Aktualizacja: Niedziela, 6 września 2015, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Rekordowa liczba 108 wystawców wzięła wczoraj (4.09) udział w targach „Wyprodukowano pod Śnieżką”, które odbyły się na jeleniogórskim Rynku. Każdy z przybyłych gości pośród regionalnych produktów z Dolnego Śląska i Kraju Libereckiego, mógł znaleźć coś dla siebie.

W kategorii „Najciekawszy produkt karkonoski” nagrody Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego trafiły do: Danuty Komuszyny z Oleśnicy (pszenno-żytnie pierniki) za produkt: zegar z piernika, do Gospodarstwa Ekologicznego Kozia Łąka za ser kozi z imbirem oraz Mariny Hlouskovej za syropy ziołowe.

Z kolei w kategorii „Karkonoski produkt spożywczy” Jelonki Karkonoskie zdobyli: Masarnia Markon za kiełbasę niedźwiedzią, Reznictvi a Uzenarstvi u Rydvalu za kiełbasę ziołową i Piekarnia Ulijanka (Urszula Klejps) za chleb żytni na zakwasie.

- Mamy znakomite produkty spożywcze pod Śnieżką – spożywcze: likiery, chleby, sery, wędliny, a także rękodzieło poduszki, biżuterię – każdy znajdzie coś dla siebie – mówił prezes KARR Piotr Miedziński. - W tym roku padł rekord na targach „Wyprodukowano pod Śnieżką”, w których udział wzięło 108 wystawców. Mam nadzieję, że ta tendencja zostanie zachowana i z roku na rok będzie ich coraz więcej – dodał organizator imprezy.

Wśród wystawców tradycyjnie nie zabrakło partnerów z Czech, którzy zarówno artykułami spożywczymi, jak i rękodziełem zachwycali mieszkańców i turystów. Na scenie wystąpił zespół Dixieland Old Star oraz Kowarska Orkiestra Rozrywkowa. Po raz drugi zaprezentowała się też drużyna piłkarek ręcznych KPR Jelenia Góra, którą władze klubu również promują jako produkt regionalny, wzorem mistrzów Polski z Vive Kielce.

Jak mówi Piotr Miedziński, nie jest wykluczone, że od przyszłego roku będzie to impreza dwudniowa (piątek, sobota), gdyż zainteresowanie regionalnymi produktami wciąż rośnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ZAKOKARPACZ 5-09-2015 11:09
I tak numerem jeden na tamtejszych straganach pozostaje wyrób oscypkopodobny z krowiego mleka zabarwiony herbatą;)
~nic ciekawego 5-09-2015 15:43
tzn ,że P. Miedziński się zastanowi jest radnym, prezesem, czy urlopowanym niby kierownikiem Term czy chce być posłem ? bo pisanie ,że za rok impreza dwudniowa świadczy tylko o tym, że nie będzie wybranym ku szczęściu i dla dobra Polski na posła.
~Ty víš... 6-09-2015 1:15
Ještě stále mi scházíš.
~Obywatel X 6-09-2015 5:39
Jedna z najbardziej nieudanych imprez w Jeleniej Górze. Na szczęście nie miasta. Tylko, że ludzie myślą inaczej. Gdzie jej jakość, klimat? Jaki prezes taka impreza. Nieudany początek kampanii..., proszę trzymać tak dalej!
~az71 6-09-2015 7:15
Jak zwykle impreza w piątek. Ile ludzi, w tym i ja, nie przybyło na nią z powodu swojej pracy.
~ja 6-09-2015 7:54
Tylko narzekania . Ją Dalem radę isc bylo fajnie. Sałatka od Prezesa Miedzinskiego znakomita. Takich ludzi nam potrzeba , młodych, ambitnych,z pasją z energią. Tak trzymać Panie Piotrku. Bede na Pana Miedzinskiego głosował w wyborach do Sejmu. To moj kandydat.
~Obywatel X 6-09-2015 13:52
Do 7:54, proszę pozdrowić znajomego prezesa. A ta sałatka, taka jak impreza. Sałatka wyborcza. Dobre!
~konsumator 8-09-2015 10:31
Impreza świetna choć niektóre ceny z kosmosu /piwo miedzianka 0,5l 8,-/dlaczego nie od razu dwadzieścia ,koza zeżre wszystko a ser 50,- w górę! To już z przyzwyczajenia jak jarmark i natura to ceny z kapelusza !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group