Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9549
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Smacznie i pięknie produkują pod Śnieżką

Sobota, 5 września 2015, 10:54
Aktualizacja: Niedziela, 6 września 2015, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Smacznie i pięknie produkują pod Śnieżką
Fot. Przemek Kaczałko
Rekordowa liczba 108 wystawców wzięła wczoraj (4.09) udział w targach „Wyprodukowano pod Śnieżką”, które odbyły się na jeleniogórskim Rynku. Każdy z przybyłych gości pośród regionalnych produktów z Dolnego Śląska i Kraju Libereckiego, mógł znaleźć coś dla siebie.

W kategorii „Najciekawszy produkt karkonoski” nagrody Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego trafiły do: Danuty Komuszyny z Oleśnicy (pszenno-żytnie pierniki) za produkt: zegar z piernika, do Gospodarstwa Ekologicznego Kozia Łąka za ser kozi z imbirem oraz Mariny Hlouskovej za syropy ziołowe.

Z kolei w kategorii „Karkonoski produkt spożywczy” Jelonki Karkonoskie zdobyli: Masarnia Markon za kiełbasę niedźwiedzią, Reznictvi a Uzenarstvi u Rydvalu za kiełbasę ziołową i Piekarnia Ulijanka (Urszula Klejps) za chleb żytni na zakwasie.

- Mamy znakomite produkty spożywcze pod Śnieżką – spożywcze: likiery, chleby, sery, wędliny, a także rękodzieło poduszki, biżuterię – każdy znajdzie coś dla siebie – mówił prezes KARR Piotr Miedziński. - W tym roku padł rekord na targach „Wyprodukowano pod Śnieżką”, w których udział wzięło 108 wystawców. Mam nadzieję, że ta tendencja zostanie zachowana i z roku na rok będzie ich coraz więcej – dodał organizator imprezy.

Wśród wystawców tradycyjnie nie zabrakło partnerów z Czech, którzy zarówno artykułami spożywczymi, jak i rękodziełem zachwycali mieszkańców i turystów. Na scenie wystąpił zespół Dixieland Old Star oraz Kowarska Orkiestra Rozrywkowa. Po raz drugi zaprezentowała się też drużyna piłkarek ręcznych KPR Jelenia Góra, którą władze klubu również promują jako produkt regionalny, wzorem mistrzów Polski z Vive Kielce.

Jak mówi Piotr Miedziński, nie jest wykluczone, że od przyszłego roku będzie to impreza dwudniowa (piątek, sobota), gdyż zainteresowanie regionalnymi produktami wciąż rośnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1278
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group