Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6764
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śluby Panieńskie i Obywatelskie – nowa premiera Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 sierpnia 2014, 7:58
Aktualizacja: 16:04
Autor: MD
Fot. Archiwum Jelonki.com
Większość jeleniogórzan pamięta premierę wystawionej 21 czerwca 2008 roku „Zemsty” Aleksandra Fredry w obsadzie samorządowców i niepełnosprawnych aktorów. Teraz w planach, również we współpracy z KSON–em, jest adaptacja „Ślubów panieńskich”. Organizatorzy przedsięwzięcia do udziału w spektaklu zamierzają zaprosić głównych aktorów życia publicznego w mieście, a także osoby niepełnosprawne.

„Zemsta” wyreżyserowana przez Jacka Paruszyńskiego zgromadziła pełen teatr widzów, którzy na stojąco oklaskiwali aktorów – w końcu amatorów. Przypomnijmy, że zbierano wówczas pieniądze na windę w teatrze. Mimo zebrania 6 tysięcy złotych i zabiegów różnych polityków, windy do dzisiaj nie ma. Piotr Jędrzejas, dyrektor Teatru im. C. K. Norwida zapewnił, że w opracowywanej dokumentacji remontowej znajdzie się nowoczesna winda.

Inicjatorem spektaklu był Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który ponownie, wspólnie z dyrektorem Jędrzejasem, zainicjował pomysł na przedstawienie „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredry. Nad adaptacją tekstu pracował dziennikarz Andrzej Grzelak, a opiekę nad spektaklem przejmie osobiście dyrektor Jędrzejas.

Adaptacja dzieła Fredry dotyczyć będzie życia w mieście ze wszystkimi jego aktualnościami i rzecz jasna z przymrużeniem oka. Premierę spektaklu wyznaczono już na niedzielny wieczór 19 października. Organizatorzy do udziału w spektaklu zamierzają zaprosić głównych aktorów życia publicznego w mieście, a także osoby niepełnosprawne.

– Otwierając „Norwida” dla aktorów scen innych niż teatralna chcemy pokazać, że teatr nie tylko uczy i wychowuje, ale również bawi – mówi dyrektor Jędrzejas. – Dochód przeznaczymy na charytatywny cel ratowania zdrowia młodej, tracącej wzrok mieszkanki naszego regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mona 13-08-2014 10:21
Coś mi tu nie gra w tych podliczeniach. Byłam na tym spektaklu bilety na balkon były po 20,- a na parterze droższe ( nie pamiętam po ile ). Jak by nie liczyć to kwota 6.000,- po 20,- daje 300 widzów. A chyba w Teatrze jest więcej miejsc - a może się mylę? Zaznaczam, żę Teatr pękał w "szwach"!!!
~Widz 13-08-2014 10:42
Mniejsza o to, czy ta kwota to 6 tys. czy więcej, ale co się z nią stało? To było za Nauki? Trzeba mieć tylko nadzieję, że p. Paruszyński do kieszeni tego nie schował.
~df 13-08-2014 13:11
robią klakię przedwyborczą dl Zawiły! Za pieniącze z naszych podatków idzie propaganda wyborcza. Ładny teatr nie ma co! A może lepiej Zawiłę obasadzić w roli Miedzianki?
~do df 13-08-2014 16:55
ciekawy pomysł, ale miedzianka musi być s...xy!
~teatromanka 13-08-2014 20:08
Przypuszczam, że ci aktorzy-amatorzy na łeb pobiją etatowych aktorów z Norwida. Niestety, teatr w ostatnim czasie to dno, a takie głupkowate pomysły, od których roi się w ostatnim czasie (wcześniej bieg "ludzi teatru", festiwal teatrów ulicznych w postaci cyrkowców na szczudłach itd.) tylko potwierdzają, że obecny dyrektor nie ma żadnych, ale to absolutnie żadnych pomysłów na teatr.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group