Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7926
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śluby Panieńskie i Obywatelskie – nowa premiera Norwida

Środa, 13 sierpnia 2014, 7:58
Aktualizacja: 16:04
Autor: MD
Jelenia Góra: Śluby Panieńskie i Obywatelskie – nowa premiera Norwida
Fot. Archiwum Jelonki.com
Większość jeleniogórzan pamięta premierę wystawionej 21 czerwca 2008 roku „Zemsty” Aleksandra Fredry w obsadzie samorządowców i niepełnosprawnych aktorów. Teraz w planach, również we współpracy z KSON–em, jest adaptacja „Ślubów panieńskich”. Organizatorzy przedsięwzięcia do udziału w spektaklu zamierzają zaprosić głównych aktorów życia publicznego w mieście, a także osoby niepełnosprawne.

„Zemsta” wyreżyserowana przez Jacka Paruszyńskiego zgromadziła pełen teatr widzów, którzy na stojąco oklaskiwali aktorów – w końcu amatorów. Przypomnijmy, że zbierano wówczas pieniądze na windę w teatrze. Mimo zebrania 6 tysięcy złotych i zabiegów różnych polityków, windy do dzisiaj nie ma. Piotr Jędrzejas, dyrektor Teatru im. C. K. Norwida zapewnił, że w opracowywanej dokumentacji remontowej znajdzie się nowoczesna winda.

Inicjatorem spektaklu był Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który ponownie, wspólnie z dyrektorem Jędrzejasem, zainicjował pomysł na przedstawienie „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredry. Nad adaptacją tekstu pracował dziennikarz Andrzej Grzelak, a opiekę nad spektaklem przejmie osobiście dyrektor Jędrzejas.

Adaptacja dzieła Fredry dotyczyć będzie życia w mieście ze wszystkimi jego aktualnościami i rzecz jasna z przymrużeniem oka. Premierę spektaklu wyznaczono już na niedzielny wieczór 19 października. Organizatorzy do udziału w spektaklu zamierzają zaprosić głównych aktorów życia publicznego w mieście, a także osoby niepełnosprawne.

– Otwierając „Norwida” dla aktorów scen innych niż teatralna chcemy pokazać, że teatr nie tylko uczy i wychowuje, ale również bawi – mówi dyrektor Jędrzejas. – Dochód przeznaczymy na charytatywny cel ratowania zdrowia młodej, tracącej wzrok mieszkanki naszego regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group