Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8191
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Słoneczny Trakt dla rowerzystów

Piątek, 17 lipca 2020, 9:03
Aktualizacja: Niedziela, 19 lipca 2020, 10:40
Autor: WAC
Stara Kamienica: Słoneczny Trakt dla rowerzystów
Fot. Adam Spolnik
„Słoneczny Trakt” to nazwa nowej trasy rowerowej, która właśnie powstała na terenie gminy Stara Kamienica.

Dotychczas północna część Kotliny Jeleniogórskiej nie była rejonem zbyt dostępnym dla miłośników turystyki rowerowej. Większość szlaków rowerowych prowadzi gminnymi i powiatowymi drogami publicznymi o znacznym natężeniu ruchu.

Dlatego mając na uwadze atrakcyjność krajobrazową tego rejonu, Gmina Stara Kamienica postanowiła go bardziej otworzyć dla rowerzystów. W tym celu w ramach projektu partnerskiego, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wykonano drogę rowerową Rybnica – Wojcieszyce – Kromnów.

Jadąc rowerem po szutrowej nawierzchni, wśród pól i łąk, możemy cieszyć oczy pięknymi panoramami - mówi Adam Spolnik z Urzędu Gminy Stara Kamienica. - A właśnie ze wzgórz Wysoczyzny Rybnicy rozpościera się wspaniała panorama całych Karkonoszy od Śnieżki po Szrenicę. Nowa trasa rozpoczyna się koło ruin zamku w Rybnicy obok Ekofarmy. Następnie w Wojcieszycach zjeżdżamy koło kościoła, skręcamy w prawo i przejeżdżamy drogą asfaltową niewielki odcinek skręcając w lewo. Ścieżka kończy się w Kromnowie na Zimnej Przełęczy. Dalej możemy zjechać do Piechowic, do Starej Kamienicy lub kontynuować jazdę po szlakach Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich -informuje A. Spolnik.

Twoja reakcja na artykuł?

54
81%
Cieszy
2
3%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
7
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group