• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 22:02
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 7868
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Słoneczna inwestycja

Wiadomości: Region
Środa, 19 czerwca 2019, 6:21
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 9:47
Autor: WAC
Fot. PTTK
Zakończył się montaż paneli słonecznych na budynku schroniska PTTK „Pod Łabskim Szczytem”.

Zamontowana instalacja przede wszystkim będzie używana do zasilania znajdującej się przy schronisku oczyszczalni ścieków. Jest to istotne, gdy obiekt nie ma dostępu do energii elektrycznej z sieci.

Montaż paneli słonecznych "Pod Łabskim Szczytem" jest tylko jedną z wielu inwestycji jakie w ostatnim okresie zostały przeprowadzone w obiektach spółki Sudeckie Schroniska i Hotele PTTK. Są to głównie modernizacje sieci sanitarnych, kotłowni oraz systemów przeciwpożarowych i instalacji oddymiających.

Największe prace w ostatnim okresie zostały przeprowadzone w schroniskach „Hala Szrenicka”, „Strzecha Akademicka”, „Samotnia” i „Szwajcarka” - wylicza prezes spółki Sudeckie Schroniska i Hotele Grzegorz Błaszczyk. - Zdecydowana większość z tych inwestycji została sfinansowana z naszych środków. W najbliższym czasie planujemy kontynuacje remontu schroniska "Pod Łabskim Szczytem", gdzie będzie między innymi modernizowana kanalizacja, budowę basenu przeciwpożarowego oraz instalacji oddymiającej w "Strzesze Akademickiej", odbudowę budynku oczyszczalni ścieków przy "Hali Szrenickiej" oraz remont wentylacji w schronisku "Odrodzenie". Wszystkie te inwestycje musimy pogodzić z ruchem turystów - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

38
83%
Cieszy
3
7%
Dziwi
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Siema 19-06-2019 16:14
Nie jest do końca prawdą, ze w wiekszosci zostało to sfinansowane przez pttk, chodze po roznych schroniskach od lat i znam niektorych włascicieli, ktorzy głosno mowia ze z pttk nie ma co walczyć. Masz układy masz remont, ale i tak musisz wyłożyć większość pieniędzy.. nie masz ukladow, na remonty nie otrzymasz zgody!. moze niech Pan Blaszczyk sie wypowie w jakiej wysokosci jest pobierany czynsz od tych wszystkich schronisk.
~bo nie wiem 19-06-2019 19:41
Pytam, bo nie wiem. Jak wyglądają te panele po gradobiciu? Poważnie pytam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group