Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3449
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Słone koszty parkingowej bezmyślności

Czwartek, 12 marca 2009, 13:44
Aktualizacja: 13:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Słone koszty parkingowej bezmyślności
Fot. Angela
Właścicielka suzuki swoim autem zastawiła wczoraj wjazd do banku PKO uniemożliwiając konwojowi dostarczenie pieniędzy do skarbca. Policja odholowała jej auto na parking.

Właścicielka zielonego suzuki swift pozostawiła swoje auto na samym środku tylnego wjazdu do banku przy ulicy Bankowej od ulicy Piłsudskiego po czym zniknęła na kilka godzin. Przez co najmniej godzinę czekali na nią właściciele innych aut pozostawionych na poboczu przed jej samochodem, oraz konwojenci banku PKO, którzy przywieźli do placówki pieniądze.

Na miejsce wezwano straż miejską i policję. Funkcjonariusze zadzwonili po lawetę, która odwiozła nieprawidłowo zaparkowany pojazd na parking policyjny. Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, po powrocie kierującej na miejsce gdzie pozostawiła samochód właścicielka suzuki stwierdziła, że policja odholowała jej auto bezprawnie.

– Z przepisów ruchu drogowego jasno wynika, że jeśli auto stoi w miejscu zakazanym, jakim z pewnością jest wjazd do posesji, lub utrudnia ruch lub/i zagraża bezpieczeństwu innych osób może zostać odholowany – mówi Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Za pozostawienie auta w miejscu niedozwolonym kobieta może zapłacić od 20 do 500 złotych mandatu karnego oraz pokryje koszty odholowania pojazdu, które wynoszą 244 złote brutto za odholowanie i około 30 złotych za każdą godzinę pozostawienia auta na policyjnym parkingu.

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group