Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5838
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ślisko na drogach – akcja policji

Czwartek, 15 listopada 2007, 9:56
Aktualizacja: 9:57
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ślisko na drogach – akcja policji
Fot. Archiwum
Wzmożone kontrole samochodów w mieście i powiecie. Stróże prawa radzą kierowcom sprawdzić stan ogumienia i apelują o ostrożną jazdę. Lepiej nie rozmawiać przez telefon komórkowy i zapiąć pasy bezpieczeństwa.

Akcja prowadzona jest w czwartek na ulicach Jeleniej Góry. Stróżom prawa ze stolicy Karkonoszy pomagają policjanci z sąsiednich powiatów.
– W ramach tych działań policjanci w szczególności sprawdzą trzeźwość kierujących pojazdami, stan techniczny (ogumienie, oświetlenie), stosowanie się do sygnalizacji świetlnej – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

– Funkcjonariusze będą dyscyplinować również kierowców, którzy w czasie jazdy będą rozmawiać przez telefony komórkowe bądź nie będą stosować się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa – dodaje.

Policja sprawdzi też bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W przypadku łamania przepisów ruchu drogowego przez wszystkich uczestników policjanci będą karać mandatami.

– Dlatego też należy spodziewać się licznych patroli policyjnych, a także licznych kontroli drogowych. W związku z tym apelujemy o ostrożną jazdę, zwłaszcza, że warunki drogowe są trudne, a drogi oblodzone. Mając to na uwadze apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i rozsądną jazdę – podkreśla nadkom. Bagrowska.

Działania te prowadzone będą cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group