Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7265
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Śliska sprawa na Kapeli

Wtorek, 24 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 24 lipca 2007, 12:55
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Śliska sprawa na Kapeli
Fot. Michał
Volkswagen uderzył w drzewo i spadł ze skarpy po poślizgu na plamie oleju. "Puścił" ją kierowca kursowego autobusu PKS.

„Zgubiony” przez nieznanego kierowcę autobusu lub ciężarówki olej, rozlany na ponadkilometrowym odcinku był najpewniej przyczyną groźnie wyglądającej kolizji, do której doszło we wtorek rano na tzw. Kapeli w okolicach Dziwiszowa.

Na oleju wpadł w poślizg samochód marki Volkswagen. Kierowca nie zdołał opanować „tańczącego” pojazdu. Uderzył w drzewo a następnie wypadł z jezdni i stoczył się z prawie trzymetrowej skarpy w krzaki.

Z pierwszych ustaleń i obserwacji świadków wynika, że kierowca nie jechał zbyt szybko i opowiedzialność za zdarzenie ponosi prowadzący pojazd, który wcześniej na odcinku od Podgórek do Dziwiszowa „gubił” olej.

Okazało się, że był to kursowy autobus PKS, który został zatrzymany w Dziwiszowie. Jego kierowca został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych.

Droga w kierunku Świerzawy jest bardzo niebezpieczna. Zdarza się tam coraz więcej wypadków. W niedzielę fiat uno uderzył w drzewo: ucierpiały dwie kobiety. Kilka dni temu przed inny samochód osobowy wybiegła sarna. Kierowca, chcąc uniknąć potrącenia zwierzęcia, gwałtownie skręcił i również skończył jazdę na przydrożnym drzewie. Na szczęście wraz z pasażerami zdążył opuścić auto, które po zderzeniu doszczętnie spłonęło. Również na tej drodze pod koniec maja zapalił się autobus wiozący szkolną wycieczkę do Jeleniej Góry. Uczniowie i opiekunowie zdążyli uciec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group