Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8480
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk trwa (komunikat)

Sobota, 24 czerwca 2017, 7:22
Autor: Komunikat
Jelenia Góra: Śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk trwa (komunikat)
Fot. Użyczone
W związku z licznymi zapytaniami mediów o aktualny stan śledztwa w sprawie mającego zaistnieć w dniu 30 kwietnia 2017r. w Hurghadzie, na terenie Arabskiej Republiki Egiptu zabójstwa Magdaleny Ż., Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze informuje, iż prowadzący postępowanie oczekują na przekład z języka arabskiego dokumentów uzyskanych w drodze międzynarodowej pomocy prawnej od władz Egiptu.

- Dopiero po zapoznaniu się z tłumaczeniem ww. dokumentów będzie można ocenić, czy stanowią one realizację wszystkich wniosków o pomoc prawną, a jeżeli tak, zostaną one przekazane biegłym z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy zapoznają się z nimi przed wydaniem opinii z sekcji zwłok Magdaleny Ż. przeprowadzonej w Polsce – informuje prokurator Marek Gorzkowicz.

Niezależnie od tego sukcesywnie gromadzony jest materiał dowodowy. Dotychczas przesłuchano ponad 100 świadków, a także zabezpieczono szereg dokumentów, w tym elektronicznych. Na bieżąco weryfikowane są wszystkie przyjęte wersje śledcze.

- Kolejne informacje w sprawie zostaną udzielone po uzyskaniu wyników zleconych badań wraz z opinią biegłych w przedmiocie przyczyn zgonu Magdaleny Żuk dodaje Marek Gorzkowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group