Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5820
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Slalomem przez psie odchody

Wtorek, 6 kwietnia 2010, 7:58
Aktualizacja: Środa, 7 kwietnia 2010, 8:00
Autor: Martyna
JELENIA GÓRA: Slalomem przez psie odchody
Fot. Martyna
Psy łączy jedno: załatwiają swoje potrzeby, w miejscu na które przyjdzie im ochota. Ich właściciele nie sprzątają tych skutków przemiany materii, a przechodniom pozostaje tylko wyszkolić się w chodzeniu slalomem między jedną a drugą psią kupą.

Prawie każdy skrawek zieleni w Jeleniej Górze jest całodobowo naturalnie nawożony przez psy. Jak już tam brakuje miejsca to właściciele czworonogów „jedynie w trosce o sprawność ruchową innych mieszkańców” pozwalają, aby ich pupile tworzyli tory przeszkód na chodnikach, w miejscach zabaw dla dzieci lub tuż pod znakami „zakaz wprowadzania psów”. Odór, który powstaje po roztopach szczególnie w parkach – to nie zapach pierwszych powiewów wiosny, ale psich odchodów.

Właściciele psów bronią się argumentami, że od sprzątania są opłacone służby. - Płace podatki na psa to może się on załatwiać tam gdzie mu się podoba. Od usuwania psiej kupy są służby sprzątające, a nie ja. A jak się komuś nie podoba to sobie może sam sprzątnąć - mówią.
Opiekunki z przedszkola „Tuptuś” przy ul. Morcinka są nieco innego zdania:
- W parku na każdym kroku są psie odchody. Wychodząc z dziećmi trzeba zawsze ze sobą zabrać mokre i suche chusteczki. Jak dziecko wpadnie w psią kupę, w której jest pełno niebezpiecznych bakterii to trzeba mu przecież od razu umyć ręce. Buciki są gruntownie szorowane po przyjściu do przedszkola. Nie rozumiem jak można być na tyle nieodpowiedzialnym, aby wpuszczać psy do parku zabaw dla dzieci pomimo zakazu – mówią.

A kłopot z psimi odchodami – mimo zainstalowania specjalnych pojemników oraz częstego nagłaśniania w mediach – wciąż pozostaje aktualny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (76)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1398
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group