Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Slalom po dziurawych ulicach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 26 lutego 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:35
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwa łatanie największych dziur w jeleniogórskich jezdniach. Od początku tygodnia ekipy walczą z ubytkami w ulicy Wojska Polskiego, Wolności czy Jana Pawła II. Te prowizoryczne prace to kropla w morzu potrzeb. Większość nawierzchni na nowy asfalt musi poczekać do wiosny.

Na dziury w drogach narzekają nie tylko jeleniogórzanie. Głośno jest o nich w całej Polsce. Żeby nie uszkodzić pojazdu trzeba bowiem jeździć slalomem i to z najwyższą precyzją. Nawet chwilowe zagapienie się, może skończyć się sporym wydatkiem za naprawę koła czy podwozia.

Ten problem poruszyła również na ostatniej sesji w interpelacji radna Zofia Czernow, która pytając prezydenta o termin łatania dziur w mieście twierdziła, że sama musiała wydać ponad tysiąc złotych na naprawę pojazdu po jeździe ulicami podobnymi do szwajcarskiego sera. Tymczasem nie z opieszałości robotników czy oszczędności służb, ale przez wzgląd na warunki atmosferyczne, na solidne remonty dróg liczyć kierowcy nie mogą do kwietnia – maja br.

– Na dzień dzisiejszy interwencyjnie łatamy te najgorsze dziury w jezdniach, które mogą być pułapką dla kierowców. Łatamy też ubytki przy studniach rewizyjnych czy przy zaworach wodociągowych gdzie topniejący śnieg czy woda, która zatrzymuje się w dziurze powoduje, że ubytek w jezdni nie jest widoczny i kierowca może zniszczyć felgę, oponę oraz zawieszenie samochodu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
– Na kompleksową naprawę nawierzchni dróg musimy poczekać, do czasu, kiedy z dróg zniknie zalegający śnieg, ziemia odmarznie i wyschnie.

Do prac szerokim frontem służby odpowiedzialne za stan dróg planują przystąpić na przełomie kwietnia – maja. Wówczas masa bitumiczna będzie produkowana w wytwórniach. W związku z prowadzonym łataniem dziur kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na jezdniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~ 26-02-2010 9:10
no to git,na Wolnosci wczoraj cos robili ale jak wyszlo nie wiem po poludniu sprawdze
~Elka 26-02-2010 9:21
Witam, przecież miasto nie robi Nam łaski, że załata największe dziury w mieście. Paliwo coraz droższe, drogi do d... - tak się mieszka właśnie w Polsce. Jedyna sprawiedliwość to taka, że ten co jedzie mercedesem jedzie po tej samej beznadziejnej drodze co ten w maluchu. Ponoć 50% ceny paliwa to podatek, a moje pytanie jest takie: Do jakiej kieszeni on idzie skoro na nic nie ma w tym kraju. Dziurawy asfalt, skrzyżowania źle oznakowane, niewidoczne linie, przy drogach zalegający śnieg/lód, brud i syf!
~walcowy 26-02-2010 9:30
A może już dość tej prowizorki? Może już odpowiedzialne służby powinny pójść na emeryturę! Razem ze swoją technologią, materiałami i fachowcami od remontów i budowy dróg? Nie jesteśmy przecież na tyle bogaci, żeby utrzymywać w nieskończoność partaczy, którzy mają zagwarantowany każdej wiosny potężny przypływ kasy -dodajmy przy tym "naszej"- za naprawianie własnej fuszerki! Gdzie są Inspektorzy Nadzoru, kierownicy budów, technolodzy i po prostu FACHOWCY, którzy wiedzą JAK zrobić coś raz i porządnie?!! Może władze Miasta w końcu przestaną podcierać tyłek szkłem i szukać fachowców od budowy autostrad w Siedlęcinie, tylko zatrudnią za odpowiednim wynagrodzeniem odpowiedzialną, doświadczoną firmę, która wykona zadanie i przyjmie odpowiedzialność za nie. To nieprawda, że po każdej zimie w asfalcie MUSZĄ BYĆ dziury! O to byśmy w to uwierzyli zadbali asfalciarze i dzielący publiczne pieniądze bo i jedni i drudzy mają w tym swój partykularny interes. Motłoch ma tylko płacić podatki i m...a w kubeł!
~Piękny Roman 26-02-2010 9:54
A swoją drogą to łatanie dziur od lat przypomina pracę Syzyfa,bo za niecały rok znowu będzie zima i pojawią się znowu dziury,w niektórych miejscach nawet te same,bo polska specjalność to tak zwana -prowizorka-. Problem na nasze realia na dłuższą metę chyba nierozwiązalny...Szerokiej drogi życzę :)
~ 26-02-2010 10:29
Widzialam tych Panow "latajacych" na ul. Wolnosci, Wojska Polskiego itp. Robota nie do pozazdroszczenia. ***smutne*** jakby powiedziala Piipi************
~ 26-02-2010 11:01
Szanowni Państwo ! Wielokrotnie pisałem, że ten cały układ jednostek budżetowych Miasta / ZGL-e , MZDiM-y /, jest chory !! To przykład perfekcyjnego wyrzucania naszych pieniedzy w BŁOTO !!!! Ale ON trwa i trwa oraz trwać będzie dopóki jedo ogniwo z tych szemranych ulkładów nie pęknie!!! Przeciez gołym okiem widać, ze ten " BIZNES " drogowy jest zgniły i cuchnący ! Każda zima i wiosna, obnaża partactwo i /nazwijmy to po imieniu /, żłodziejstwo dziejące sie na naszych oczach ! Każda dziura, jest świadectwem tego co piszę. Bo przypatrzcie sie Państwo jej uważnie ! Grubość asfaltu /odkrytej dziury/, nie przekracza przeważnie 2 cm !!!! A ma być 2x 6 cm = 12 !!!!! To jest główny powód, że ONA /ta dziura/, TAM JEST !!!!!!!!!!!! Gdyby położono odpowiednio gorącą masę, na przepisowo grubym podkładzie, jeżdzilibysmy po wspaniałych drogach do końca świata i jeden dzień dłużej !!! A zobaczcie Państwo, jaki jest aktualny stan niedawno remontowanych 21 ulic w Mieście ?! Zapadajace się studzienki i chodniki. Pekające połacie asfaltu, stojące jeziora i już pojawiające sie tzw. przełomy . Dlaczego więc jest jak jest ??? Podobno doputy dzban wode nosi ..... Zobaczycie Państwo, gdy jedno z ogniw pęknie, w Jeleniej Górze będzie afera, że Grzechu i Rychu to MAŁY PIKUŚ !!!! Oby jaknajpredzej !!!! Pozdrawiam : Józef Gajewski ...
~123tf 26-02-2010 11:10
Fachowcy od łatania dziur z Siedlęcina ... może ktoś się zainteresuje tym że właściciel tej firmy do wierny kolega Pana prezydenta. Ulice po ich naprawach typu: rzuć łopatę smoły z piaskiem i ubij nogą. nadal do niczego się nie nadają.
~gosc niedzielny 26-02-2010 12:46
Może ktoś mi wyjaśni, czym różni się klimat w Jeleniej Górze, od klimatu w odległym o kilkadziesiąt kilometrów Goerlitz?! Jak to jest możliwe, że tam można naprawić drogi, że tam podczas zimy drogi mogą być czarne, że nie ma klęski zalegającego wszędzie śniegu i wszechobecnych psich gówien. Nie twierdzę że Osi mają tak idealnie jak ci Niemcy z zachodu... ale w porównaniu do tego co dzieje się u nas, to i tak tam jest bajka... kogo winić za taki stan rzeczy?! a może ma ktoś realny pomysł jak to zrobić, by w naszym mieście było choć nieco podobnie do tego jak jest w Goerlitz, Zittau czy Bautzen, mam na myśli oczywiście styl i jakość pracy miejskich służb komunalnych... czy konieczny jest do tego import z Niemiec radnych i burmistrzów?
~marco 26-02-2010 12:54
Jelenia jest super. Jak chcecie pojeździć po dziurach jak na księżycu to jedźcie do Wałbrzycha. Tam to dopiero kratery.
~miadzianobrody 26-02-2010 12:58
Kochani....ale dlaczego to zdziwienie na stan naszych dróg oraz na sposób ich naprawy???Przecież gdyby taka firma X porządnie naprawiła lub co gorsza zrobiła taka droge od poczatku do konca należycie...to co miała by do roboty za rok?za dwa lata?...To wszystko jest logiczną całoscią....dzis kładziemy plombe...zarabiamy....za 6 miesiecy ona wypada my łatamy...zarabiamy....i tak do z...ba#$%....
~ 26-02-2010 13:25
wszystkie alu waczacze mam do wymiany ,do testowania i dobicia zawiechy polecam droge na karpacz ,którą zmuszony jestem pokonywac 2x dziennie ...żenada ,czołg by nie wytrzymał jazdy po naszych drogach
~WALCOWY MA RACJĘ!!! 26-02-2010 13:44
Niech wreszcie władze miasta pozbędą się Wandzela, Bigusa i innych z MZDiM. Czasy się zmieniają, a oni ciągle są na swoich stołkach. Jeleniej Góry nie stać na wyrzucanie pieniędzy w beznadziejnej jakości "remonty" ulic. Gdyby dziury pojawiały się tylko na ulicach nieremontowanych przez dziesięciolecia - ok. Ale one pojawiają się na drogach, które przechodziły "remont" w ostatnich kilku, kilkunastu latach. A tak być nie powinno. Niemcy jak budują drogi to na dziesięciolecia - przykłady choćby we Wrocku - tam poniemieckie drogi mają co najmniej 70 lat i jeżeli ich Polak nie ruszył są w lepszym stanie niż nasze obecne drogi po kilku latach od remontu. Jeżeli tak będziemy robić remonty to nigdy nie będziemy mieli dobrych dróg.
diablica 26-02-2010 13:53
i pewnie znowu zajmie się miasto głównymi ulicami, a boczne uliczki (takie jak piękne Zamenhofa) pójdą w zapomnienie... jakby nie można było zrobić wszystkiego raz a porządnie...
~do miasta 26-02-2010 14:35
Proszę nie zapomnieć o chodniku i nowej nawierzchni w goduszynie!!A i uzupełnić ubytki w oświetleniu jezdni!!
~Ishtaria 26-02-2010 15:11
Zamiast zrobić raz a porządnie to robią non stop to samo, Miasto nie ma pieniędzy aby zerwać asfalt i położyć nowy, ale za to ma spore fundusze, aby wydać je na łatanie dziur, które za kilka miesięcy pojawią sie ponownie... Ogólnie rzecz biorąc polityka nie tylko w Jelonce ale w całej Polsce jest delikatnie mówiąc chora. Ale po co robić coś porządnie skoro fuszerka opłaca sie bardziej? Przecież gdyby drogi miały porządny asfalt to byłby spokoj na kilka lat z łataniem dziur takich jakie mamy obecnie, a drogowcy mieliby trochę wolnego:)
~ 26-02-2010 15:38
panie prezydencie ul kozia niszczy nadwozia
~wałbrzych 26-02-2010 16:36
pojeździjcie po wałbrzychu to plomby wam wypadną
~mal29 26-02-2010 18:04
u nas wszystko jest robione na odwal się, szkoda pieniędzy na jesień znowu będzie to samo wystarczy,że znowu mróz chwyci. Dlaczego nic nie może być zrobione od A doZ. Proponuje zrobić "jelonce" zdjęcia w leżącej nieopodal wiosce Staniszów to jest kosmos więcej dziur niz asfaltu.Najgorzej, że jak się wpadnie w tak cudowną dziureczkę to walka o odszkodowanie z Zarządem Dróg i Mostów jest okrutna, przwecież to nie ich wina, tylko nasza drodzy kierowcy, musimy jeździć mniej aby nie zdzierać ASFALTU I NIE TWORZYĆ DZIUR!!!!!
~Pan Gajewski i WALCOWY 26-02-2010 20:03
Mają Panowi rację w 100%. będzie tak długo, jak długo Wandzel, Bigus będą na tych stołkach. Ten Prezydent nie zrobi już żadnych zmian. Mieszkańcy piszą o beznadziejnym kierowaniem spółkami miasta przez prezesa Kasztelana, prezesa Woźniak, prezesa Jestrzębskiego. Nie ma na to reakcji naszego Prezydenta.Trzeba czekać do jesiennych wyborów i dobrze wybrać.
~kierowca 2 26-02-2010 20:57
A kto mi odda za poodrywane zderzaki i oderwany tłumik przez zalegający twardy śnieg na poboczach??? Moja pensja jest duże deko mniejsza niż Pani Czernow, która mogła sobie pozwolić rzucić tysiaczek za naprawę autka, a może władze miasta jednak zaczną płacić za szkody które wyrządziły ich drogi naszym autom?
Cień 26-02-2010 22:54
Czyżby pan Józef Gajewski sugerował że ktoś okrada podatników? Co do drogi na Karpacz, to polecam nie schodzić poniżej 120km/h i dziur się nie odczuwa.
rymcycymcy 26-02-2010 23:20
Vikusia jesteś w PL ? Może spotkanko i bliższe omówienie kwestii ...np łatania ...;))
rymcycymcy 26-02-2010 23:21
Cieniu ma rację. Główną przyczyną urywania czegokolwiek jest zbyt mała prędkość poruszania po dziurkach ! :)
~Mieszkaniec 26-02-2010 23:35
Ciekawe kto i kiedy Miłków załata?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
~Sobieszowianin 27-02-2010 0:38
Zapraszam pana v-ce Prezydenta do wspólnej przechadzki po remontowanych ostatnio ulicach, niech naocznie przekona się Pan jaki stan techniczny w tej chwili prezentują.
~ 27-02-2010 9:20
ul.polna w jezowie nie istnieje
~Arondj600 3-03-2010 14:37
niech zalataja lomnicka bo to co tam sie dzieje to jest masakra

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group