Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3107
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Slalom po dziurawych ulicach

Piątek, 26 lutego 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Slalom po dziurawych ulicach
Fot. Angela
Trwa łatanie największych dziur w jeleniogórskich jezdniach. Od początku tygodnia ekipy walczą z ubytkami w ulicy Wojska Polskiego, Wolności czy Jana Pawła II. Te prowizoryczne prace to kropla w morzu potrzeb. Większość nawierzchni na nowy asfalt musi poczekać do wiosny.

Na dziury w drogach narzekają nie tylko jeleniogórzanie. Głośno jest o nich w całej Polsce. Żeby nie uszkodzić pojazdu trzeba bowiem jeździć slalomem i to z najwyższą precyzją. Nawet chwilowe zagapienie się, może skończyć się sporym wydatkiem za naprawę koła czy podwozia.

Ten problem poruszyła również na ostatniej sesji w interpelacji radna Zofia Czernow, która pytając prezydenta o termin łatania dziur w mieście twierdziła, że sama musiała wydać ponad tysiąc złotych na naprawę pojazdu po jeździe ulicami podobnymi do szwajcarskiego sera. Tymczasem nie z opieszałości robotników czy oszczędności służb, ale przez wzgląd na warunki atmosferyczne, na solidne remonty dróg liczyć kierowcy nie mogą do kwietnia – maja br.

– Na dzień dzisiejszy interwencyjnie łatamy te najgorsze dziury w jezdniach, które mogą być pułapką dla kierowców. Łatamy też ubytki przy studniach rewizyjnych czy przy zaworach wodociągowych gdzie topniejący śnieg czy woda, która zatrzymuje się w dziurze powoduje, że ubytek w jezdni nie jest widoczny i kierowca może zniszczyć felgę, oponę oraz zawieszenie samochodu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
– Na kompleksową naprawę nawierzchni dróg musimy poczekać, do czasu, kiedy z dróg zniknie zalegający śnieg, ziemia odmarznie i wyschnie.

Do prac szerokim frontem służby odpowiedzialne za stan dróg planują przystąpić na przełomie kwietnia – maja. Wówczas masa bitumiczna będzie produkowana w wytwórniach. W związku z prowadzonym łataniem dziur kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na jezdniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group