Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5893
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skuteczny pościg za młodymi złodziejami

Wiadomości: REGION
Wtorek, 5 maja 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: TEJO
Policjanci po pościgu złapali dwóch sprawców kradzieży toyoty. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W aucie jechało dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy porzucili pojazd i uciekali pieszo. Po około dwóch godzinach zostali zatrzymali. Przestępcami okazali się podopieczni jednej z placówek wychowawczych.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Szklarskiej Porębie. Miejscowy patrol policji zauważył na ulicy Kilińskiego samochód marki Toyota. Sposób jazdy prowadzącego wskazywał, że kierowca mógł być pijany.

Policjanci postanowili wskazany pojazd zatrzymać do kontroli drogowej. Kierowca nie reagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Samochodem jechało dwóch młodych mężczyzn. Po około 2 km kierowca i pasażer porzucili auto i uciekali pieszo – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

– Po trwających około dwóch godzin poszukiwaniach policjanci zatrzymali sprawców, którymi okazali się wychowankowie jednej z placówek wychowawczych w wieku 16 i 17 lat. Jak się później okazało, samochód ten sprawcy kilka minut wcześniej ukradli spod wyciągu w Szklarskiej Porębie i postanowili nim sobie pojeździć.
17-latek trafił do policyjnego aresztu.

Odpowie za kradzież z włamaniem za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi ze sprawców został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy. Nieletni za popełniony czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Cień 5-05-2009 12:14
Coś kiepsko w tym ośrodku wychowują, może przy okazji zmienić wychowawców.
~x 5-05-2009 16:19
Proponuję wymienić co niektórych wychowawców z pogotowia opiekuńczego z ulicy Kraszewskiego w Jeleniej Górze. Nie wiem w jakim stopniu są oni przygotowani do sprawowania opieki i kto dał im uprawnienia ( oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka ), ale zachowanie które można zaobserwować jest karygodne. Często mi się zdarza iść rano obok grupki dzieciaczków prowadzonych do szkoły przez takiego "kogoś" i słuchając jakim językiem zwraca się do dzieci, w wieku ok. 8 - 12 lat, włos się jeży na głowie. Czy coś z tym można zrobić ? Czy można zarządzić jakąś kontrolę w tym ośrodku ? Może wywiad z dziecmi, tymi najmniejszymi, przprowadzony z jakimś psychologiem, najlepiej z poza Jeleniej Góry ? ( wiadomo o co chodzi )Jeśli tak wygląda wychowywanie tych biednych dzieci, które trafiły tam nie do końca ze swojej winy to tylko współczuć.
~Maślana 5-05-2009 19:24
może nie wychowawców a dyrektora tego ośrodka.
~znawca 5-05-2009 21:56
taaaaa..... Dyrektora na pierwszym miejscu
~obserwator2 6-05-2009 21:32
ci byli ze szklarskiej poręby.MOS dokładniej (młodzieżowy ośrodek socjoterapi).z tej samej placówki zdemolowali także pociąg.pozdro

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group