Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6732
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Skok cywilizacyjny w Wojcieszowie

Sobota, 14 listopada 2009, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: Ania
REGION: Skok cywilizacyjny w Wojcieszowie
Fot. Ania
14 milionów złotych będzie kosztować modernizacja infrastruktury wodno–ściekowej w Wojcieszowie. Samorząd pozyskał na tę inwestycję dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Zbudowana zostanie także hala sportowa.

Gmina Wojcieszów dostanie 11 166 tysięcy złotych dotacji. Pozostałe środki musi zgromadzić sama. Główne prace przy modernizacji kanalizacji i wodociągów mają rozpocząć się w 2010 roku i zakończyć w 2011. Będzie to jedna z największych inwestycji w tym mieście w najbliższym czasie.

Drugą, kosztowną inwestycją w Wojcieszowie będzie budowa hali sportowej. Będzie ona kosztować 4,5 miliona złotych. Z RPO Województwa Dolnośląskiego gmina dostanie ponad trzy miliony dofinansowania na ten cel.
Hala sportowa w Wojcieszowie jest niezbędna. Obecnie dzieci w pochmurne i zimne dni lekcje wychowania fizycznego mają na korytarzu. Nowy obiekt powstanie tuż obok szkoły. Termin jego otwarcia zaplanowano na wrzesień 2011 roku. Jednak firma, która podjęła się budowy, przekonuje, że jest w stanie zakończyć ją we wcześniejszym terminie.

Hala sportowa powstanie w niedalekiej odległości od otwartego w lipcu „Orlika”. W ten sposób utworzy się centrum sportowe w Wojcieszowie.

Modernizacja kanalizacji i wodociągów oraz budowa hali sportowej to bardzo kosztowne inwestycje dla Gminy Wojcieszów. Być może w ciągu najbliższych paru lat nie powstaną kolejne, tak ogromne. Po prostu zabrakłoby pieniędzy na ich sfinansowanie, ale jak mówi burmistrz miasta, Sławomir Maciejczyk – skok cywilizacyjny już dzięki tym inwestycjom będzie ogromny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
437
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
 
Inne wydarzenia
Fantastyczna walka i zabawa w SP 10 [WYNIKI]
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group