Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6814
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Ski Retro Festiwal 2012 w Szklarskiej Porębie

Piątek, 30 grudnia 2011, 19:21
Aktualizacja: 19:22
Autor: red.
Od stycznia do marca w Szklarskiej Porębie odbędzie się cykl imprez dla miłośników narciarstwa i sportów zimowych w stylu retro. W zabawie mogą wziąć udział miłośnicy narciarstwa w każdym wieku: od przedszkola wzwyż.

Wszystkich będzie łączyło jedno: dobry humor. Fantastyczna zabawa jest bowiem podczas zawodów retro ważniejsza od wyników sportowych i rywalizacji. Obowiązują stroje i sprzęt narciarski z minionych epok. Im bardziej odległych od dnia dzisiejszego tym lepiej. Wszystkie nowoczesne sportowe technologie będą ignorowane. Festiwal zainaugurują 11 stycznia RetroBałwanki przy dolnej stacji wyciagu na Szrenicę– zabawa dla przedszkolaków z polskich i czeskich przedszkoli. W programie zabawy na śniegu, konkursy, przejażdżka na psim zaprzęgu, ciepły poczęstunek.

13 stycznia od godz. 17.00 przy walońskich pochodniach, ognisku , przy dźwiękach stylowej muzyki otworzymy na Skwerku Radiowej Trójki plenerową wystawę p.n. „Początki sportów zimowych w Karkonoszach i w górach Izerskich”. Zobaczyć na jej będzie można unikatowe pocztówki i zdjęcia z końca XIX i początków XX wieku.

14 styczna na stoku na Puchatku absolutna sensacja „Dwubój retro” - ogromne wyzwanie, czyli precz z plastikiem. Zawodnicy oprócz pokonania slalomu będą musieli oddać skok na nartach starszych od siebie. Tu wielkie wyzwanie, wie o tym każdy kto choć raz spróbował zapanować nad nartami bez krawędzi. Ocenie jury poddany zostanie styl jazdy, prędkość z jaką pokonany zostanie slalom, styl skoku ale również ubiór i sprzęt retro. Wszystko z przymrużeniem oka.

Program Dwuboju Retro
Od godz. 14.00 do 15.00 zapisy zawodników (lub wcześniej na stronie www.moksial.pl)
Od godz. 15.00 do 18.00 zabawa na stoku:
- prezentacja uczestników zawodów i pokaz Mody Retro
- dwubój Retro : Slalom i Skoki Retro
- koncert zespołu Los Bandidos
- ciepły poczęstunek
- dekoracja zwycęzców
- wypuszczenie lampionów

10 marca - Na koniec Ski Retro Festiwalu prawdziwa gratka dla miłośników biegów w stylu retro: VIII Bieg Retro – wygrywa każdy, który dobiegnie do mety i XV Bieg Izerski na izerskich trasach – bez przesady z tym wyczynem. Start w stacji Turystycznej Orle. Jak czytamy w regulaminie: wygrywa każdy, kto dobiegnie do mety pod warunkiem jednak, że sprzęt narciarski zawodnika nie będzie miał nic wspólnego z nowoczesnymi technologiami produkcji nart, kijów, butów i wiązań: odpadają kewlarowe kijki, wiązania z włókien węglowych zapinane na pilota, teflonowe ślizgi, laserowe czubki, tytanowe gogle. Do biegu Izerskiego natomiast dopuszczeni zostaną wyłącznie zawodnicy w dobrym humorze, nastawieni do innych narciarzy towarzysko. Krok łyżwowy będzie postrzegany jako szpanowanie przed pozostałymi uczestnikami zawodów!

Program Biegu Izerskiego i Biegu Retro
Od godz. 9.00 (lub wcześniej na stronie www.moksial.pl)
Od godz. 11.00 do 15.00 zabawa na Izerskich trasach
- godz. 11.30 - start Biegu Retro 3,5 km
- godz. 12.30 - start Biegu Izerskiego 12 km
- wyśmienita zabawa przy ognisku z czeską muzyką w tle
- poczęstunek dla zawodników
- dekoracja zawodników

Imprezy towarzyszące:
Wystawy w Muzeum Karkonoskim ul. 11 Listopada 23
Zaruski – człowiek dwóch żywiołów. 18 stycznia – 19 lutego 2012 r.
Bieg Piastów – historia zawodów. 24 lutego - 15 kwietnia 2012 r..
Bal przebierańców „Mistrzowie sportu retro”, Ośrodek Wczasowy Olimp, organizator: Partnerstwo Lokalne

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Projekt „Ski Retro Festiwal” jest współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie imprez. Szczegółowe i zawsze aktualne informacje na stronie www.szklarskaporeba.pl i www.moksial.pl
Partner: Miasto Harrachov przy współpracy: Towarzystwa Izerskiego, Muzeum Karkonoskiego – Dom Carla i Gerharta Hauptmannów. Sponsorzy: Huta Julia

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group