Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7203
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skatepark przy Lubańskiej rozebrany

Poniedziałek, 20 września 2021, 8:27
Aktualizacja: 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Skatepark przy Lubańskiej rozebrany
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie stadionu przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze rozebrano elementy skateparku, z którego młodzież korzystała bardzo chętnie. Nadal nie ma obiecanej przez prezydenta inwestycji z nowym - zadaszonym skateparkiem. Póki co, miłośnikom jazdy na rolkach, rowerze czy hulajnodze pozostaje pumptrack na Zabobrzu lub... skatepark w Mysłakowicach.

Przypomnijmy, stadion przy ul. Lubańskiej pod swój zarząd przejęła spółka Termy Cieplickie. Czy to spółka odpowiada za zdemontowanie atrakcji dla młodzieży?

Inwestorem jest Urząd Miasta Jeleniej Góry. My jedynie protokolarnie przekazaliśmy tę część - zaznaczył Dariusz Stolarczyk, prezes spółki Termy Cieplickie. - Ten obiekt nie nadaje się do eksploatacji w systemie niezadaszonym. Poinformowaliśmy o tym miasto, a nawet zebraliśmy ofertę na temat tego, co tam może zostać wykonane. Umowę in-hausową mamy tak spisaną, że spółka nie może inwestować w majątek miasta, więc miasto podjęło się tego zadania - tłumaczy prezes spółki miejskiej.
Najpierw zleciliśmy ekspertyzę techniczną na temat stanu urządzeń. Po ekspertyzie przystąpiono do wykonywania prac. W tej chwili wykonawca wymienia zużyte urządzenia oraz naprawia, te które nadają się do naprawy - powiedział Tomasz Kowaczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju UM. - Wykonawcą jest firma, która się w tym specjalizuje - myślę, że będzie to spełniało oczekiwania użytkowników - dodał T. Kowalczyk, który zapowiada, że prace mają zostać zakończone do końca listopada.

Jak się dowiedzieliśmy, obiecany w kampanii wyborczej (za wysoką frekwencję) nowy - zadaszony skatepark, będzie przewidziany w budżecie miasta na 2022 rok. Ma on powstać w okolicy pumtrucka na Zabobrzu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
9%
Cieszy
21
27%
Hahaha
7
9%
Nudzi
5
6%
Smuci
31
39%
Złości
8
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group