Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8085
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skandia Maraton Lang Team w Krokowej

Wiadomości: Krokowa
Niedziela, 5 lipca 2015, 15:39
Aktualizacja: 0:14
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Krzysztof Krzywy i Katarzyna Hendrzyk–Majewska zwyciężyli na dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Krokowej. Na starcie pojawiło się ponad tysiąc miłośników rowerowej przygody. Patronat medialny nad imprezą objęła Jelonka.com.

Jak na wakacyjną edycję Skandia Maraton Lang Team przystało pogoda w Krokowej dopisała. Choć czy była sprzymierzeńcem kolarzy, trudno powiedzieć. Najszybszy na dystansie MINI Przemysław Mikołajczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) uwielbia ścigać się w takim ukropie. Dla mnie palące słońce i wysoka temperatura to udogodnienie. Im cieplej, tym lepiej. Na jednym z podjazdów koledzy wyrwali do przodu, ale potem zaczęli się czarować, a ja się urwałem i jechałem swoje – dodał zwycięzca. Tak jechał, że drugiego Jacka Rogowskiego wyprzedziło niemal o minutę. Najszybsza wśród kobiet okazała się Marzena Janczarska z Gdańska.

Trasa wszystkich dystansów prowadziła przez malownicze tereny wokół Góry Zamkowej i okolice Jeziora Żarnowieckiego. W całej gminie Krokowa nie brakuje pięknych terenów do jazdy na rowerze. Dla nas to uzupełnienie sezonowej oferty dla urlopowiczów. Wiadomo, że każdy musi odpoczywać, ale niekoniecznie każdy lubi tylko leżeć na plaży. Rower to doskonały sposób na odstresowanie. Po prostu wskakuj i jedź – zachęca wójt gminy Krokowa Henryk Doering, który ufundował specjalne nagrody dla najszybszych zawodników na każdym z dystansów. Z kolei Nadleśnictwo Wejherowo przygotowało nagrodę dla najmłodszego zawodnika.

W sumie w Skandia Maraton Lang Team w Krokowej wystartowało ponad tysiąc osób. Jedni jechali dla przyjemności i satysfakcji, inni po to, by wygrać. Do samego końca trwała walka na dystansie MEDIO. Po 58 kilometrach rywalizacji Oskar Pluciński (Erkado RT Kraśnik) o sekundę wyprzedził Przemysława Rozwalkę (MW Invest Group). U pań zdecydowaną zwyciężczynią okazała się Elżbieta Wydrowska (Dext Old School MTB Gdańsk). Niezwykle zacięta okazała się walka na Grand Fondo. W drugiej części dystansu uciekło trzech kolarzy – Krzysztof Krzywy (NEXUS Team), Michał Górniak (Duda Cars TP-Link Rybczyński Team) i Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Współpracując razem dojechali do mety, a na finiszu Krzywy o sekundę wyprzedził Górniaka. Poziom jest wyrównany i ciężko odjechać samemu. Trzeba współpracować i walczyć na finiszu. Trasa była bardzo selektywna. Ponad 500 metrów przewyższenia na każdej rundzie. Do tego upał, ale taka pogoda mi odpowiada – mówił zwycięzca. Drugi na mecie Górniak przyznał, że w takim upale każda trasa wydaje się trudna. Przez pierwsze rundy jechaliśmy większą grupą, później wszystko się rozerwało i zostaliśmy w trójkę. Na finiszu jechaliśmy koło w koło, byłem pierwszy wśród amatorów, więc to jest ważne – mówił Górniak. Kaiser był trzeci. Królewski dystans wśród pań najszybciej pokonała Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Duda Cars TP-Link Rybczyński Team).

Wakacyjna pogoda przyciągnęła do Krokowej nie tylko rowerzystów, ale również wspaniałych kolarskich fanów. Miasteczko wyścigu pełne było żywiołowo dopingujących kibiców. Wielu z nich odwiedziło strefę Pozytywnych Obrotów, gdzie każdy mógł przejechać dowolny dystans na stacjonarnym rowerze. A każdy kilometr przejechany w ramach Pozytywnych Obrotów to pakiety odblasków i szkolenia wśród dzieci na temat bezpieczeństwa na rowerze. Charytatywna akcja Skandii i Lang Team cieszy się coraz większą popularnością. Dziś do naszej strefy przychodzą przede wszystkim kibice i goście. Sami zawodnicy nie myśleli o rozgrzewce, raczej szukali cienia przed startem. Mamy za to mnóstwo tych najmłodszych kibiców, którzy dzielnie radzą sobie na rowerach – mówił prowadzący strefę Pozytywnych Obrotów Piotr Bednarski.

Kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 19 września w Dąbrowie Górniczej. Natomiast już jutro, 5 lipca w Krokowej zostanie rozegrana czwarta w tym roku edycja Tauron Lang Team Race – cyklu szosowych wyścigów dla amatorów.

(Lang Team)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jeronimo 5-07-2015 22:28
Fajnie, ale co to ma do Jeleniej. Fajnie byłoby np. usłyszeć, że np w przyszłym roku jedna z edycji Skandia Maratonu zawita w Kotlinę Jeleniogórską lub okolice. A to po prostu opis imprezy praktycznie niedostępnej dla przeciętnego jeleniogórskiego rowerzysty...
~mieciu 6-07-2015 14:41
a po co komu tutaj Skandia Maraton? Czesia chcesz zobaczyć czy jak? Miasto/gmina musi słono zapłacić aby ekipa Czesia chciała coś zrobic w danym terenie. Myślisz, że dlaczego "uciekł" stąd z Tour de Pologne? Bo m.in. gmina Podgórzyn obudziła się, żeby tyle siana wydawać na promocję. Miałeś przecież Bike Maraton w tym roku w JG, a w najbliższą sobotę w Szklarskiej Porębie będzie. Impreza organizacyjnie lepiej zrobiona i trasy ciekawsze!
~kolarz 7-07-2015 10:16
Hmm a co ma Skandia w Krokowej do Jelonki? Na stronie LangTeamu nigdzie nawet loga ani zdania o tym, że Jelonka jest patronem wyścigów
~kibic kolarstwa 7-07-2015 11:08
mylisz się kolego - http://www.skandiamaraton.pl/?patroni-medialni
~ 9-07-2015 10:45
Jeleniogórzanie uwielbiają rekreacyjne wypady na rower, ale jako widowisko kompletnie ich to nie obchodzi. Należy budować trasy rowerowe zamiast finansować imprezy pana Langa, Grabka, czy innego biznesmena.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group