Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3744
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skamieniały świat w Parku Norweskim

Niedziela, 4 października 2009, 8:37
Aktualizacja: 8:37
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Skamieniały świat w Parku Norweskim
Fot. rylit
Już po raz trzydziesty czwarty spotykają się miłośnicy minerałów i kamieni półszlachetnych na Karkonoskiej Giełdzie Minerałów, Skał i Skamieniałości organizowanej Przez Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze. Impreza kończy się dziś.

Tylko najwytrwalszych miłośników przepięknych, kolorowych i oryginalnych minerałów można było spotkać od rana w pobliżu Pawilonu Norweskiego w sobotę, 3 października, na dwudniowej plenerowej imprezie. Sprawiła to chłodna, jesienna pogoda.

Wystawcy, którzy już przed godziną dziewiątą rozkładali swoje stoiska musieli cierpliwie czekać na ocieplenie, rozgrzewając się starymi sposobami. Kiedy temperatura powietrza podniosła się trochę zaczęli pojawiać się pierwsi oglądający.

Przeważały jak zwykle panie, które – podziwiając błyskotki – zatrzymywały się częściej przy stoiskach z obrobionymi już minerałami, z ozdobami wykonanymi z półszlachetnych kamieni. Przebierały w ozdobach, przymierzały je spoglądając co chwilę w lustro, szukając potwierdzenia u towarzyszących im panów o trafności wyboru.

Nie brakowało wśród gości przekonania o nadzwyczajnych mocach i właściwościach kamieni i ozdób z nich wykonywanych. Jak przekonywali wystawcy, popularny agat chroni życie, działa antystresowo wspomaga system immunologiczny. Takie i inne właściwości można przypisać wszystkim minerałom i kamieniom półszlachetnym, które wspólnie ze swą urodą zachęcają do podziwiania tych tworów natury i do zakupu.
Ci, którzy jeszcze nie odwiedzili giełdy, mogą to zrobić jeszcze dziś bowiem twa ona jeszcze również w niedzielę do godziny 15. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
526
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group