Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7278
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skały jak w bajce

Sobota, 23 stycznia 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Skały jak w bajce
Fot. rylit
Czy aby móc zobaczyć przepiękne stalaktyty, stalagmity i powstające z nich przez setki lat stalagnaty, trzeba wejść do jaskini? Niekoniecznie! Możne wybrać się do „Galerii N…” i zobaczyć wystawę fotografii tych pięknych form jaskiniowych Tomasza Mordawskiego.

Tomasz Mordawski to z wykształcenia prawnik. Z zamiłowania podróżnik, grotołaz i nurek, baczny obserwator, nie rozstający się z aparatem fotograficznym w czasie swoich podróży, zaprezentował kilkadziesiąt barwnych fotografii dużego formatu przedstawiających formy geologiczne spotkane w czasie swoich wypraw do jaskiń Europy Środkowej i Południowej.

Chociaż fotografie zaprezentowane na wystawie nie są dziełami sztuki, to jednak przyciągają uwagę widza swoją tematyką. Jest to raczej fotografia geograficzna, dokumentalna, przedstawiająca konkretne twory natury zaobserwowane i sfotografowane przez pana Tomasza, a niedostępne dla przeciętnego człowieka.

Wernisaż wystawy odbył się wczoraj w Galerii N… Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze. Przybyli przedstawiciele władz miejskich i powiatowych Jeleniej Góry, fotograficy z JTF, przyjaciele i rodzina Tomasza Mordawskiego, miłośnicy fotografii i podróży.

Gości przywitała komisarz wystawy Bogusława Bogucka, która również wprowadziła obecnych w świat jaskiń i podroży autora wystawy. Zachęciła wszystkich do oglądania zdjęć, rozmowy i zadawania pytań autorowi.
Odbył się również pokaz slajdów zmontowany ze zdjęć, które nie znalazły się na wystawie.

Przybyłym gościom czas umilała uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Moniuszki Aleksandra Burzyńska, która wykonała na klarnecie kilka kompozycji. Autor wystawy obiecał przedstawić wkrótce następną swoją ekspozycję fotografii podwodnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group