Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7909
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Skalne ławki pod Szrenicą

Niedziela, 9 sierpnia 2020, 6:01
Aktualizacja: Piątek, 14 sierpnia 2020, 13:21
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Skalne ławki pod Szrenicą
Fot. UM Szklarska Poręba/Arkadiusz Lipin
Służą do siedzenia, ale są także dziełami sztuki rzeźbiarsko - kamieniarskiej. W Szklarskiej Porębie turyści oraz mieszkańcy mogą już korzystać z trzech skalnych ławek wykonanych przez karkonoskiego artystę Macieja Wokana.

Trzonem oryginalnych skalnych ławek są odpowiednio ociosane i przygotowane kamienie granitowe. Do każdej są przymocowane rzeźby metaloplastyczne zwierząt występujących na terenie Karkonoszy i Sudetów.

Powstanie ławek - rzeźb jest efektem realizacji projektu „Budowa SkaŁawek w Szklarskiej Porębie – usiądź, odpocznij, dowiedz się!”. Jego beneficjentem, z funduszy pochodzących z LGD Partnerstwo Ducha Gór, jest Ochotnicza Straż Pożarna w Szklarskiej Porębie przy wsparciu miejscowego magistratu.

Docelowo na terenie miasta ma stanąć sześć siedzisk. Korzystanie z nich ma mieć również aspekt edukacyjny. Na ławkach zastaną umieszczone Qr Cody, za pośrednictwem których będzie można ściągnąć na telefon informacje o otaczającej przyrodzie, atrakcjach i szlakach turystycznych zlokalizowanych w pobliżu ławki.

Twoja reakcja na artykuł?

29
78%
Cieszy
1
3%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group