Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 3714
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Siostra Paula powiedziała: dość!

Środa, 28 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:44
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Kamiennogórski policjant przyjmował korzyści majątkowe - uważa Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która w tej sprawie postawiła zarzuty. Oskarżenie wniosła zakonnica z Krzeszowa.

Siostra Paula postanowiła już więcej nie płacić funkcjonariuszowi. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że policjant w ubiegłym roku zatrzymał jadącego na gazie burmistrza Kamiennej Góry. Zakonnica zaś, co najmniej dwukrotnie, została przyłapana na jeździe po pijaku.

Siostra, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, miała już dość Sędziego Dreeda (tak w powiecie kamiennogórskim nazywa się policjanta z zarzutami). Funkcjonariusz, co rusz, miał wymuszać płacenie łapówek, między innymi w zamian za nierozgłaszanie, że zakonnica po zaglądnięciu do kielicha siada za kółko.

W maju spowodowała ona wypadek, mając 3,5 promila alkoholu we krwi. Uderzyła w jadący z naprzeciwka samochód, po czym dachowała w rowie. W marcu ubiegłego roku siostra, również za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, zapłaciła 2 tys. zł grzywny. Zabrano jej prawo jazdy na 3 lata.

W sprawie policjanta również wcześniej było prowadzone postępowanie. - Zostaliśmy poinformowani, że może dojść do poświadczenia nieprawdy, dlatego sprawę skierowaliśmy do prokuratury - mówi oficer prasowy kamiennogórskiej policji Dariusz Waluch.

W rezultacie Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze umorzyła postępowanie dotyczące pomówienia o wzięcie łapówki. Pomimo przesłuchania 24 osób nie było wiadomo, kto mógł nakłaniać do złożenia zeznań, które mogłyby doprowadzić do zwolnienia policjanta z pracy. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group