Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14299
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siłownia pod chmurką oficjalnie otwarta

Niedziela, 22 września 2013, 8:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 września 2013, 7:39
Autor: AP/ Angela
Jelenia Góra: Siłownia pod chmurką oficjalnie otwarta
Fot. TED
W samo południe otwarto wczoraj (21.09.2013’) siłownię zewnętrzną, która powstała na terenie sportowym popularnie zwanym „Jordanem” przy ul. Dembowskiego w Sobieszowie. Goście i mieszkańcy przetestowali urządzenia i zgodnie twierdzili, że chętnie będą z nowej atrakcji korzystać.

W otwarciu uczestniczył prezydent Miasta Marcin Zawiła, Aleksandra Wochal, która w imieniu Poseł Zofii Czernow zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w "Jesiennym zdobywaniu Chojnika ", które odbędzie się 28.09.2013’ o godzinie 10.00.

Byli też radni Janusz Wojtas i Józef Gajewski, przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego, mieszkańcy i członkowie organizacji pozarządowych.

Otwierając nową siłownię prezydent Marcin Zawiła podziękował za wspólną realizację przedsięwzięcia w ramach inicjatywy lokalnej i zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej "Siłownia zewnętrzna, chcemy to Miedź ". Powstała ona bowiem przy wkładzie finansowym Miasta w wysokości ok. 16,5 tys. zł, Fundacji Polska Miedź - 5 tys. zł, Stowarzyszenia – 4,2 tys. zł oraz mieszkańców Sobieszowa - 2.620 zł.

- Ta siłownia będzie uzupełnieniem Centrum Turystyki Aktywnej, które zostało otwarte tydzień temu – mówił prezydent Marcin Zawiła. - Cieszy też fakt, że nowy inwestor rozpoczął prace rozbiórkowe na terenie byłego basenu, a KPN rozpocznie swoją inwestycję na terenie Pałacu Schaffgotschów. Dobiega też końca kanalizacja Sobieszowa. Mam nadzieję, że wszystkie te inwestycje wpłyną na uatrakcyjnienie Sobieszowa – dodał M. Zawiła.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji podziękowała również prezes Zespołu Aktywności Społecznej.

Podczas otwarcia zadbano również o liczne atrakcje. Karkonoski Park Narodowy przygotował konkursy, gry edukacyjne i plener malarski. Można było kupić ciasta przygotowane przez członkinie stowarzyszenia. Muzyczną oprawę zapewnił Andrzej Kohyt ze Społecznego Ogniska Muzycznego z Cieplic.

- Cieszę się, że powstała ta siłownia, mam 89 lat jestem kombatantem i na ile zdrowie pozwoli będę korzystał z tych urządzeń - mówił Marian Pawlak. - Rzeczywiście pan Marian od kilku dni już tu ćwiczy i zadziwia swoją kondycją - dodała pani Jadwiga. - Chętnie będę tu przychodzić z rodzicami – zapewniała też mała Amelka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
742
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group