Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2161
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Silesia Sonans po półmetku. Dziś Vadim Brodski

Czwartek, 8 września 2016, 12:40
Aktualizacja: 12:44
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Silesia Sonans po półmetku. Dziś Vadim Brodski
Fot. Robert Czepielewski
Marcin Armański (organy) i Robert Barchara (skrzypce) zagrali wczoraj (7.09) swoje recitale podczas trwającego XIX Festiwalu Silesia Sonans. Dzisiaj, w piątym dniu tej wyjątkowej imprezy, koncert „Od Vivaldiego do Beatlesów”. Wystąpi wirtuoz skrzypiec, showman i aktor Vadim Brodski.

Vadim Brodski to potomek Adolfa Brodskiego - pierwszego wykonawcy Koncertu Skrzypcowego Piotra Czajkowskiego. Zwycięzca między innymi VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w 1977 roku, a także konkursu skrzypcowego im. N. Paganiniego w 1984. Jest uczniem znakomitego skrzypka Dawida Ojstracha i jednym z nielicznych skrzypków w historii, którzy mieli zaszczyt zagrać na słynnym instrumencie Guarneri del Gesù, należącym do Niccolo Paganiniego. Jednak Brodski to nie tylko muzyka poważna, doskonale czuje się w lżejszej muzyce. I taką mieszankę gatunków muzycznych Vadim Brodski zaprezentuje jeleniogórskiej publiczności. Już temat jego koncertu „Od Vivaldiego do Beatlesów” gwarantuje niezapomniane chwile z historią muzyki.

Bilet na koncert V. Brodskiego kosztuje 40 zł. Sprzedaż biletów odbywa się w tramwaju na Rynku oraz w Punkcie Pielgrzymkowym przy Kościele Łaski, a także na www.biletyna.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group