Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7101
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głogów: Sięgnęły po podium w Głogowie

Niedziela, 6 czerwca 2021, 22:49
Aktualizacja: 22:51
Autor: MDvR
Głogów: Sięgnęły po podium w Głogowie
Fot. użyczone
W Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie odbył się XVIII Memoriał Jerzego Najgebauera, którego organizatorem był MKS Piast Głogów. W zawodach nie zabrakło młodych siatkarek UKS-u Janowice Wielkie.

W Głogowie rozegrane zostały mecze mini-piłki siatkowej w dwóch kategoriach wiekowych: „dwójek” - rocznik 2010 i młodsze oraz „trójek”- rocznik 2009 i młodsze. Łącznie w turnieju uczestniczyły 24 zespoły. Głównym celem imprezy było uczczenie pamięci Jerzego Najgebauera - nauczyciela wychowania fizycznego, trenera i prekursora sportu w Głogowie, wychowawcy wielu pokoleń głogowskich sportowców, współtwórcy sekcji piłki siatkowej w mieście, a także popularyzacja piłki siatkowej w regionie.

| - Dzięki licznym sponsorom zespoły, które zajęły miejsca na podium otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz koszulki, a pozostałe drużyny: dyplom, pamiątkową statuetkę i kubek. Janowickie siatkarki spisały się na medal. Dziewczęta rozegrały 14 setów i tylko jedno spotkanie przegrały (UKPS Lubin I 0:2). Mają wielką satysfakcję z wygranej z MKS-em Piast Głogów, który wygrał ostatecznie cały turniej. Janowickie siatkarki dwa mecze wygrały po 2:1, a stosunek setów pomiędzy najlepszymi trzema zespołami zadecydował finalnie o zajęciu trzeciego miejsca. Nasze reprezentantki to Maja Gapińska, Natalia Kusz, Oliwia Sasiela oraz Lena Paluch - komentuje trener janowickich siatkarek, Piotr Lesiński.

Klasyfikacja końcowa trójek:
1. MKS Piast Głogów I
2. UKPS Lubin I
3. UKS Sokoliki Janowice Wielkie
4. Olimpia Jawor
5. UMKS Volley Głogów
6. AZS AWF Wrocław
7. MKS Volley Świdnica I
8. MKS Piast Głogów II
9. UKPS Lubin II
10. UKS Ares Nowa Sól I
11. MKS Volley Świdnica II
12. UKS Ares Nowa Sól II

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group