Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4600
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siedmiu obcych nielegalnych

Wiadomości: REGION
Środa, 30 czerwca 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
W ostatnich dniach funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmiu cudzoziemców z Turcji, Rosji i Ukrainy, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. Jeden z nich dodatkowo pracował na czarno.

Turek, dwoje Rosjan oraz czterech Ukraińców to cudzoziemcy zatrzymani w ostatnich dniach przez straż graniczną.
- Nie mieli dokumentów uprawniających ich do legalnego przebywania w Polsce, a część z nich miała nieaktualne wizy. Ponadto jeden z zatrzymanych, obywatel Ukrainy, nielegalnie pracował przy zbiorze truskawek. Mężczyzna nie posiadał umowy o pracę oraz oświadczenia pracodawcy o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi – mówi por. SG Jan Kozłowski, p. o. rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Wobec wszystkich osób zostały wydane decyzje administracyjne zobowiązujące ich do opuszczenia kraju w terminie do siedmiu dni od momentu otrzymania decyzji. Natomiast wobec pracodawcy, który zatrudniał obywatela Ukrainy w gospodarstwie, zostanie skierowany wniosek do sądu. Mężczyźnie grozi kara grzywny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Rebus 30-06-2010 9:36
Jesteście Śmieszni !!! I teraz myślicie że opuszczą kraj ? Wszędzie deportują osobiście takie postacie a w Polsce ? Mówi się, Opuście nasz kraj, dobrze opuścimy ahahahahahaha...
~Rebus 30-06-2010 9:55
Jesteście Śmieszni !!! I teraz myślicie że opuszczą kraj ? Wszędzie deportują osobiście takie postacie a w Polsce ? Mówi się, Opuście nasz kraj, dobrze opuścimy ahahahahahaha...
~ 30-06-2010 15:01
...Zanim zaczna sie tu obrzydliwe komentarze przeciw tym ludziom, zastanowcie sie, ilu Polakow zyje nielegalnie za granicami panstwa (Londyn!!!) Pracuja na czarno ...jesli musza i maja taka szanse i potrzebe utrzymania rodziny oraz jesli zachowuja sie jak ludzie, to jest to mniej-wiecej o.k. Na calym swiecie powtarza sie "fenomen" przebywania i zarobkowania na czarno, nie tylko w Polsce. Ze na calym swiecie deportuja, to jest wierutna BZDURA, czyli BZDET. Znam Polakow za "roznymi" granicami.
~c.d. 30-06-2010 15:03
Nikt ich nie deportuje. Pracuja nielegalnie, zarabiaja nielegalnie, mieszkaja nielegalnie. Nikt ich od wielu, wielu lat nie "wydeportowal" (Londyn, Berlin, Genewa-znam Polakow tam zyjacych nielegalnie i od lat). Nie pisz, jak nie wiesz, bo to jest...smieszne (=tak napisane).
~ 30-06-2010 15:26
...a poza tym zastanow sie, zanim napiszesz, czy ten Ukrainiec pracowal na tych truskawkach na pewno za marne pieniadze dla przyjemnosci. Moze musi utrzymac TAM rodzine. Nie osadzaj, bo tak piszac osadzasz tysiace Polakow, ktorzy identycznie zyja/pracuja za polskimi granicami.
~zx 30-06-2010 15:30
Nie przyjechali z miłości do polski tylko za chlebem i z biedy, podobnie jak Polacy w innych krajach. A ci panowie od granic bez granic , na wschodnią tam są wakaty po kolegach co się już nachapali.
gwiazdeczka 30-06-2010 17:02
Popieram przedmówców. (ale nie Rebus-a!!)
magikwasilewski 30-06-2010 17:39
REBUS f...r!!! JA GO ZNAM...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group