Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5351
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siedem medali jeleniogórskich karateków

Wtorek, 24 listopada 2009, 10:43
Aktualizacja: Środa, 25 listopada 2009, 13:40
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Siedem medali jeleniogórskich karateków
Fot. Mar
W miniony weekend Jeleniogórski Klub Oyama był organizatorem kolejnej edycji Pucharu Polski Oyama TOP seniorów w knockdown i PP juniorów i seniorów semi–knockdown. Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Jelenia Góra Pan Marek Obrębalski i Prezes Polskiej Organizacji Oyama Karate Shihan Jan Dyduch.

W tej dwudniowej imprezie udział wzięło około 200 zawodników z 33 klubów karate z całej Polski (30 klubów Oyama i 3 kluby Kyokushin Tezuka). Zawody odbyły się w Hali MOS przy ulicy Złotniczej, która zgromadziła prawie komplet publiczności. Podczas oficjalnego otwarcia po powitaniu wszystkich przybyłych główny organizator tego turnieju, sensei Rafał Majda m.in. wręczył podziękowania dla najbliższych i wieloletnich współpracowników i działaczy JKO. Podziękował także jeleniogórskiej firmie Dragon Sports Państwa Anety i Kamrana Pasha za ufundowanie wysokiej jakości sprzętu do sportów walki dla finalistów knockdown oraz nagród specjalnych, pamiątkowa tabliczka za pomoc i wsparcie przy organizacji tych prestiżowych zawodów trafiła także do Pana Grzegorza Barana.

Jak zawsze impreza tej rangi miała swoją odpowiednią oprawę – światła, muzyka, telebim, wspaniały show grupy pokazowej sensei Tomiałowicza z Lubska, testy tameshiwari (łamanie desek), pokaz technik dozwolonych i niedozwolonych w wykonaniu naszych mistrzów – sensei Marcina Nowosielskiego i Łukasza Mazura…no i oczywiście świetne walki…
W pierwszym dniu Pucharu Polski (seniorów) w godzinach przedpołudniowych odbyła się konkurencja semi-knockdown, w której Beata Bukofaj w kat. +60 kg zdobyła w świetnym stylu złoto, Michał Jakusiewicz i Grzegorz Maślanka po wyrównanych walkach odpadli w eliminacjach.

Natomiast prestiżowa konkurencja knockdown z udziałem trzech naszych zawodników mile zaskoczyła nas wszystkich: w kat. ciężkiej Łukasz Mazur (trener sekcji w Kamiennej Górze, nauczyciel WF w ZSOiZ w KG) wywalczył srebro m.in. w eliminacjach pokonując przeciwnika o…30 kilogramów cięższego(!), w półfinale przez deski zwyciężył z utytułowanym Karlikowskim z Krakowa, niestety Łukasz musiał poddać finał ze względu na kontuzję, w teście tameshiwari (łamania desek) w swojej wadze był po raz kolejny najlepszy! W najliczniejszej i najmocniejszej kategorii lekkiej ( - 70 kg) nasi dwaj bohaterowie - Maciek Giziński i Piotr Cieśliński spotkali się w....finale!
Zanim jednak do tego doszło Maciek wygrał dwie walki, między innymi z super-utytułowanym Romkiem Oraczko z Krakowa (walkę rozstrzygnął na swoją korzyść przez deski po 4 minutach morderczego tempa i nieustającej wymiany ciosów i kopnięć). Piotr po ciężkiej i "niezbyt ładnej" walce z Kamilem Hodaną (walka trudna ze względu na nerwowy jej przebieg) z Legnicy w eliminacjach w kolejnych szedł jak burza.
W ćwierćfinale kopnięciem obrotowym na głowę znokautował zawodnika z Białegostoku, w półfinale to samo tylko z wyskoku (!) zrobił z konkurentem z Lubska...w finale z klubowym kolegą Maćkiem po pięknej technicznie walce (obydwoje mocno juz odczuwali trudy wcześniejszych pojedynków) uległ Maciejowi mniejszą różnicą rozbitych desek.

W drugim dniu zawodów odbył się PP juniorów, w którym udział wzięło 5 naszych zawodników. Złoty medal zdobyła coraz śmielej radząca sobie na macie Ewelina Grunwald po bardzo ładnej i twardej walce w „Gali” z zawodniczką z Katowic. Również złoty krążek po 3 walkach wywalczył (2 pierwsze walki zakończone przez knockout przed czasem) bardzo dobrze walczący Sebastian Pawlikowski.
Srebro przypadło młodszemu bratu z klanu Cieślińskich – Rafałowi (jego brat w knockdown także srebro), który stoczył 3 ciężkie i wyczerpujące walki ulegając nieznacznie w finale przez wskazanie sędziów. W eliminacjach odpadli: Dawid Baran i Łukasz Kuczkowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
204
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group