Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6520
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oława: Siatkarze Olimpii Kowary wygrali w Oławie

Poniedziałek, 29 września 2014, 9:56
Aktualizacja: 10:04
Autor: Przemek Kaczałko
Oława: Siatkarze Olimpii Kowary wygrali w Oławie
Fot. użyczone
Od zwycięstwa rozpoczęli sezon siatkarze kowarskiej Olimpii, którzy w sobotni poranek zmierzyli się w Oławie z miejscową Olavią. Po pierwszym przespanym secie podopieczni Patryka Hobgarskiego złapali rytm i triumfowali w trzech kolejnych partiach.

Spotkanie w Oławie relacjonuje trener Patryk Hobgarski:
Pierwszy set:
- Zagraliśmy bardzo słabo w przyjęciu zagrywki (odrzucili nas od siatki). Kamil Michno nie miał z czego rozgrywać piłki, co utrudniło pracę naszym atakującym. Zawodnicy z Oławy zaskoczyli nas kilka razy plasowanymi piłkami spadającymi tuż za blok. Dobrze grali także środkowi Oławy. Punktowa przewaga miejscowych zawodników zwiększała się i set zakończył się 25:18.
Drugi set:
- Nastąpiły zmiany. W ataku od początku seta zagrał Darek Jakobschy, na środku Michała Skrzypca zastąpił Oskar Lisowski. Poprawiło się przyjęcie i nasza skuteczność w ataku. Przy stanie 12:12 zawodnik z Oławy zaskoczył nas dobrą zagrywką i po chwili zrobiło się 15:12. Na boisko za Pawła Gwizdka wszedł Konrad Chojnowski i po skutecznej grze w ataku pomógł nam doprowadzić do stanu 23:23. Set zakończył się naszym zwycięstwem 26:28.
Trzeci set:
- Początek seta bardzo wyrównany. Przy stanie 6:9 na zagrywkę wszedł za Oskara Lisowskiego Damian Moszyk. Zaprezentował trudną podciętą zagrywkę w wyskoku, którą kompletnie zaskoczył przeciwnika. Ustawiliśmy równy blok i zmusiliśmy przeciwnika do popełniania błędów. Po kilku naszych udanych akcjach zrobiło się 7:17. Na boisko wrócił Lisowski. Do końca nie pozwoliliśmy rozegrać się przeciwnikowi i set zakończył się wynikiem 14:25.
Czwarty set:
- Od początku na prowadzenie wyszli zawodnicy z Oławy. Wynik układał się następująco: 6:4, 9:6, 14:8, 18:13. Popełnialiśmy dużo błędów w przyjęciu i ataku. W jednej chwili sytuacja się odwróciła, dobrze blokowali Jakobschy, Drewnicki i Michno, a w ataku szalał Piotr Gwizdek i Konrad Chojnowski. Na boisku pojawił się za Krystiana Bąka na pozycji libero Michał Wyspiański, który popisał się kilkoma obronami. Wyrównaliśmy na 22:22. Końcówka seta należała bezapelacyjnie do nas, a ostatnią piłkę w ataku skończył Chojnowski. Wygraliśmy do 23 i cały mecz 3:1.

MKS Olavia Oława – MKS Olimpia Kowary 1:3 (25:18; 26:28; 14:25; 23:25)
Olimpia Kowary:
Marcin Szujewski, Konrad Chojnicki, Michał Skrzypiec, Paweł Gwizdek, Dariusz Jakobschy, Grzegorz Drewnicki, Oskar Lisowski, Kamil Michno, Damian Moszyk, Piotr Gwizdek, Michał Wyspiański, Krystian Bąk.

Kolejny mecz (wyjazdowy) kowarzanie zagrają 4. października z zespołem MTS Międzylesie. Spotkania we własnej hali (przy SP nr 1 w Kowarach, ul. Staszica 16) rozgrywane będą w soboty o godzinie 17. Pierwszy mecz „w domu” 11. października z Dekorią Świdnica.

Kadra Olimpii na sezon 2014/2015:
Marcin Szujewski, Konrad Chojnicki, Michał Skrzypiec, Paweł Gwizdek, Dariusz Jakobschy, Grzegorz Drewnicki, Oskar Lisowski, Kamil Michno, Damian Moszyk, Piotr Gwizdek, Michał Wyspiański, Krystian Bąk, Andrzej Konopka, Wojtek Kozłowski, Bartłomiej Pakuła, Krystian Adamczak, Norbert Łysek, Bartosz Wraga, Dominik Szujewski, Michał Zieliński, Bartosz Skrzypiec.
Trener: Patryk Hobgarski.
Zespół wzmocnili zawodnicy z Kamiennej Góry: Krystian Bąk, Dariusz Jakobschy, Kamil Michno, Konrad Chojnowski, Damian Moszyk oraz Norbert Łysek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1041
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group