Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6244
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legnica: Siatkarze AZS zdobywają drugie miejsce w regionie

Poniedziałek, 26 stycznia 2009, 1:17
Aktualizacja: Środa, 28 stycznia 2009, 11:34
Autor: Mateusz Banaszak
Legnica: Siatkarze AZS zdobywają drugie miejsce w regionie
Fot. Anna Serwin
Akademickie Mistrzostwa Regionu Dolnośląskiego – impreza sportowa dla najlepszych drużyn regionu odbyła się w Legnicy. Nie zabrakło na niej akademików z Jeleniej Góry, którzy wywalczyli w niedzielę drugie miejsce.

W Mistrzostwach wystąpiło siedem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A na pozycji pierwszej rozstawiona była PWSZ Legnica, jako zwycięzca z ubiegłego roku, a do niej zostały dolosowane - AZS PWSZ Wałbrzych, AZS WGRiT Akademia Ekonomiczna Jelenia Góra oraz Politechnika Wrocławska ZOD Jelenia Góra. W grupie B z numerem jeden startowało – Kolegium Karkonoskie z Jeleniej Góry – jako zdobywca drugiego miejsca w ubiegłym roku. W tej grupie znalazły się AZS Politechnika Wrocławska z Jeleniej Góry oraz Politechnika z Wałbrzycha.

Pierwszy mecz jeleniogórzanie potraktowali rozgrzewkowo. W tym bratobójczym spotkaniu, górą było Kolegium Karkonoskie, które rozbiło swoich kolegów z Politechniki 2:0 ( 25:21, 25:6). W drugim meczu jeleniogórzanie zmierzyli się z Politechniką wałbrzyską i dzięki dobrej grze przede wszystkim w formacji obronnej, podopieczni Wojciecha Lary wygrali swój drugi mecz i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek – półfinałów.
Jeleniogórzanie trafili na gospodarzy turnieju PWSZ Legnica. W tym meczu jeleniogórzanie pokazali, że potrafią grać zespołowo, szybko i bardzo ambitnie. W każdej akcji wykazywali się niecodzienną skutecznością oraz dokładnością wykonania i nie mieli oni większych problemów z pokonaniem legniczan. Obydwa sety jeleniogórzanie wygrali w imponujący sposób do 13 i 18.
Kamil Ziobro jeden z zawodników AZS o meczu z Legnicą - „ Rywale nie mogli zdobyć 10 punktów, a my pokazaliśmy kto rządzi na parkiecie. Zagraliśmy naprawdę świetny mecz i pokazaliśmy rywalowi gdzie jest jego miejsce”

W efekcie jeleniogórzanie zagrali w finale Akademickich Mistrzostw Regionu Dolnośląskiego, a przyszło im się zmierzyć z najlepszą drużyną zawodów PWSZ Wałbrzych. Jeleniogórzanie przegrali 0:2 (15:25, 21:25), ale trzeba pochwalić zespół, który walczył i próbował odnieść zwycięstwo w ostatnim meczu turnieju.
Jakub Nowotny: „ Byli do ogrania. Zabrakło trochę szczęścia i sprawiedliwości. Rywale robili niedozwoloną zasłonę, która nie powinna mieć miejsca na jakichkolwiek parkietach siatkarskich. Sędziowie nie zwracali na to uwagi, a było to jednym z ważnych argumentów, które zadecydowały o naszej przegranej. W zespole wałbrzyskim wystąpiło sporo siatkarzy z drugiej ligi, którzy grają w miejscowym klubie, co również pomogło im w odniesieniu wygranej. Mimo to jesteśmy zadowoleni, bo pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, prezentując wysoki siatkarski poziom. Jeśli zagramy tak z Górą w barażu o trzecią ligę, awans będziemy mieli w kieszeni”

Jeleniogórzanie wracają do Jeleniej Góry z drugim miejscem i żegnają się z tymi rozgrywkami, bowiem do dalszej fazy rozgrywek wszedł jedynie zwycięzca - czyli PWSZ Wałbrzych.
W dniach 7 lutego w Górze i 14 lutego w Jeleniej Górze zespół zagra dwumecz, który zadecyduje o awansie do grupy finałowej, grze o mistrzostwo IV ligi i awansie do III Dolnośląskiej Ligi Mężczyzn. Oby jeleniogórzanie zaliczyli równie udane zawody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group