Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11341
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski" zakończony

Sobota, 28 września 2013, 23:07
Aktualizacja: 23:08
Autor: MDvR
Jelenia Góra: "Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski" zakończony
Fot. użyczone
Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski zakończył się w minioną niedzielę. Został zorganizowany przez Integracyjny Klub Sportowy "Jelenia Góra" już po raz trzeci. Jest to cykliczna impreza siatkarska, która z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników i coraz więcej publiczności dopingującej zmagania sportowe mieszkańców Jeleniej Góry i całego województwa dolnośląskiego.

W tym roku Siatkarski Wrzesień podzielono na cztery imprezy. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach: dwójkach, szkoły, open, kluby. Celami jakie przyświecały organizatorom były przede wszystkim propagowanie siatkówki na terenie naszego miasta, regionu, a także na terenie całego województwa.

- Chcieliśmy, aby Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski zgromadził miłośników siatkówki - głównie młodzież. Trzy weekendy września, które udało nam się zagospodarować organizując sportowe potyczki, pomogły nie tylko zagospodarować wolny czas młodzieży, ale także zawiązać nowe i wzmocnić stare przyjaźnie czy znajomości - mówi Jerzy Sarna, prezes IKS-u Jelenia Góra. - Sportowa rywalizacja wzmacnia pewność siebie młodzieży, pozwala im odkryć swoje mocne strony, a także pokazać jaką wartość ma grupa, współpracująca, działająca razem dla jednego celu.

We wszystkich imprezach składających się na ten cykl wzięło udział ponad 150 uczestników. Pierwsza impreza odbyła się w kategorii Siatkarskich Dwójek i miała miejsce 7 września na sali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Do rywalizacji zgłosiło się 5 par, jednak ostatecznie do zawodów przystąpiły 4 pary. Mecze były bardzo zacięte, co sprawiało że każdy zdobyty punkt był na wagę złota.

W drugich zawodach cyklu uczniowie szkół gimnazjalnych (Łomnica) i ponadgimnazjalnych (ZSOiT oraz II LO) grali na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 10. W ten deszczowy i chłodny dzień oprócz zawodników i zawodniczek na parkiecie pojawiło się dość sporo publiczności zagrzewającej uczniów do walki. Z dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki ZSOiT, które zajęły pierwsze miejsce. Dwie pozostałe drużyny również pokazały wolę walki i chęć
zwycięstwa. Zawodom towarzyszyła miła atmosfera i nawet padający deszcz nie mógł tego zmienić.

- Trzeci weekend września to tradycyjne zmagania w kategoriach open i klubów - mówi Karolina Majewska, sekretarz IKS-u Jelenia Góra - do zawodów pierwszego dnia zgłosiło się łącznie 9 drużyn, ostatecznie jednak udział wzięło 6 ekip z Jeleniej Góry. Były to drużyny mieszane, a także składające się tylko z zawodników.

- Widać, że z każdą imprezą poziom sportowy jeleniogórskiej młodzieży podnosi się. To zaś pozwala sądzić, iż organizowanie takiego typu zawodów jest potrzebne do ciągłego rozwoju, pozwala na realizowanie pasji, sprawia że młodzież woli przyjść na salę poruszać się, pograć w siatkówkę niż siedzieć przed telewizorem czy nudzić się w deszczowy dzień – podkreśla Jerzy Sarna.

Kategoria open zgromadziła w hali przy ulicy Złotniczej ponad 50 zawodników w różnym wieku i różnej płci. Przeważały zespoły mieszane, gdzie wspólnie do rywalizacji, jako jedna grupa stawały dziewczęta i chłopcy. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym, drużyny grały 1 seta do 25, z wymaganymi dwoma punktami przewagi.

- To wspaniałe uczucie dla organizatora, obserwować ciągły rozwój uczestników, a co więcej widzieć, że gra w siatkówkę, która jest wymagającym, technicznym sportem, sprawia tyle radości i gromadzi tyle ludzi w wolny dzień - zaznacza Karolina Majewska - jak pokazują wyniki, ostateczne ustalenie miejsc musiało oprzeć się na liczeniu małych punktów, gdzie czasem właśnie 1 punkt decydował o zajmowanym przez drużynę miejscu.
Cieszymy się, że po raz kolejny Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski okazał się dużym sukcesem, pod względem sportowym i organizacyjnym.

Ostatni dzień Siatkarskiego Września Jeleniogórskiego upłynął pod znakiem klubów. Drużyny z całego województwa dolnośląskiego zostały zaproszone przez Integracyjny Klub Sportowy do sportowej rywalizacji na terenie miasta, na parkietach hali przy ulicy Złotniczej. Były to drużyny z Bolesławca, Brzegu Dolnego i Wrocławia. Największe wrażenie zrobiły
zawodniczki bolesławieckiego TOP-u. Te młodziutkie zawodniczki toczyły walkę ze starszymi i bardziej doświadczonymi koleżankami jak równy z równym. Dzięki takim rozgrywkom dziewczęta mogą nabrać doświadczenia, przećwiczyć różne zagrania i ustawienia. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się miejscowe dziewczęta z Integracyjnego Klubu Sportowego "Jelenia Góra", które już w listopadzie przystępują do rozgrywek wojewódzkich organizowanych przez Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej.

- Taki turniej jest okazją do zdobycia doświadczenia, zmierzenia się z różnymi przeciwnikami w krótkim czasie - wyznaje Jerzy Sarna i dodaje – widać, że praca nad dynamiką i siłą ataku daje pozytywne rezultaty. Musimy jednak jeszcze
pracować nad ustabilizowaniem zagrywki i ograniczaniem błędów własnych. Cieszymy się, że drużyny z województwa przyjęły nasze zaproszenie i przyjechały do naszego miasta
.

Integracyjny Klub Sportowy "Jelenia Góra" pragnie podziękować instytucjom i firmom, które wspomogły całe przedsięwzięcie: Urzędowi Miasta Jelenia Góra za wsparcie finansowe, firmie OSHEE, która ufundowała napoje dla uczestników, Spółce Termy Cieplickie, Szkole Podstawowej nr 10 oraz Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportu za użyczenie obiektów sportowych oraz wolontariuszom, a przede wszystkim uczestnikom, którzy pokazali nie tylko
wolę walki o zwycięstwo, ale ponadto pasję i miłość do sportu, jakim jest siatkówka.

Poniżej zamieszczamy wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:

*Klasyfikacja końcowa turnieju - kategoria** KLUBY:*

1 miejsce IKS JELENIA GÓRA 8 pkt. 213:140 pkt. (+ 73)

2 miejsce MKS Rokita Brzeg Dolny 7 pkt. 192:152 pkt. (+ 40)

3 miejsce TOP Bolesławiec - I zespół 6 pkt. 179:187 pkt. (- 8)

4 miejsce TOP Bolesławiec - II zespół 5 pkt. 152:193 pkt. ( - 41)

5 miejsce SIATKAnews WroVolley 4 pkt. 166:187 pkt. (- 21)

*Klasyfikacja końcowa turnieju - kategoria OPEN:*

1 miejsce Ekipa 8 pkt. 119:105 pkt. (+
14)

2 miejsce IKS JELENIA GÓRA 8 pkt. 112:103 pkt. (+ 9)

3 miejsce Czarne Volley 8 pkt. 112:114 pkt. (- 2)

4 miejsce Dream Team II 8 pkt. 116:118 pkt. (- 2)

5 miejsce Dream Team I 7 pkt. 109:119 pkt. (- 10)

6 miejsce KS JELENIA GÓRA 6 pkt. 107:122 pkt. (- 15)

*Klasyfikacja końcowa turnieju - kategoria SZKOŁY:*

1 miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych 150:101
pkt. (+ 49)

2 miejsce Gimnazjum Łomnica
120:114 pkt. (+ 6)

3 miejsce II Liceum Ogólnokształcące
95:150 pkt. (- 55)

*Klasyfikacja końcowa turnieju - kategoria DWÓJKI:*

1 miejsce Karolina Majewska / Michał Siwa

2 miejsce Natalia Szwarabowicz / Maciej Bobyk

3 miejsce Anna Wierzbicka / Katarzyna Kowalska

4 miejsce Małgorzata Płoszczyca / Daniel Jurek

Więcej informacji wraz ze szczegółowymi wynikami meczy na stronie organizatora czyli www.iksjeleniagora.republika.pl

A już niedługo następne święto siatkarskie, tym razem w Karpaczu. Już 5 października odbędzie się turniej siatkówki kobiet o Puchar Burmistrza Miasta Karpacz, w którym udział wezmą trzecioligowe drużyny kobiet. Więcej informacji już w czwartek na stronie Integracyjnego Klubu Sportowego Jelenia Góra, który jest organizatorem zawodów przy pomocy Miasta Karpacz.

(IKS)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
820
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group