Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 4030
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski – wyniki

Środa, 26 września 2012, 21:47
Aktualizacja: 21:49
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski – wyniki
Fot. użyczone
W ubiegły weekend 22 i 23 września w Jeleniej Górze odbyła się największa impreza siatkarska naszego regionu zorganizowana przez Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra w ramach Września Jeleniogórskiego. Impreza trwała dwa dni podczas których łącznie w zawodach wzięło udział ponad 150 osób. Była to młodzież nie tylko z naszego regionu, ale z całego województwa.

Pierwszego dnia, w sobotę, w rywalizacji siatkarskiej mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy uprzednio zgłosili się do organizatora. Ostatecznie w zawodach wystartowało 8 drużyn złożonych zarówno z zawodników, jak i zawodniczek, którzy rywalizowali w kategorii OPEN. Rywalizacja na tzw. „męskiej” siatce nie przeszkadzała również dziewczynom nawiązywać wyrównanej walki, co powodowało, że praktycznie wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte. Zwłaszcza półfinały obfitowały w długie, emocjonujące wymiany i zgromadzona licznie publiczność miała na czym „zawiesić oko”.

Biorące udział drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, statuetkami, dyplomami ale najważniejszą rzeczą był fakt, iż niezależnie od zajętego miejsca wszyscy byli zadowoleni z możliwości wspólnego spędzenia czasu podczas rywalizacji sportowej. Sukcesem organizatora był fakt, że uczestnicy wypowiadali się o udziale w następnej edycji tej imprezy.

Drugiego dnia, na Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski odbywający się w hali przy ulicy Złotniczej zjechały się drużyny kadetek i juniorek z całego Dolnego Śląska. IKS miał przyjemność gościć takie drużyny jak: KS TOP Bolesławiec, Kus-Kus Kamienna Góra, SMS Olimp Oborniki Śląskie, a także KS Korona Sulików. Większość z tych drużyn wystąpi w tym sezonie w III lidze Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Okazja grania z bardziej doświadczonymi koleżankami zapewniła dziewczętom z IKS-u ogranie się, zdobycie doświadczenia, możliwość przetestowania swojej wytrwałości i zgrania. Nasza drużyna zajęła ostatecznie czwarte miejsce, pokazując bardzo dobrą grę w obronie i waleczność. Rywalizację wygrała drużyna KS Korona Sulików, pokonując w finale swoje przyszłe rywalki w III lidze. Podczas zawodów wszystkie drużyny były zadowolone nie tyle z udziału ale także z poziomu gry i organizacji zawodów, dając temu wyraz podczas wręczania nagród, które rozdawał Paweł Domagała - Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu naszego miasta.

Wszystkie drużyny na koniec rywalizacji zostały uhonorowane pucharami, medalami, dyplomami czy także nagrodami indywidualnymi.

Wyniki 1-go dnia Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski - 22.09.2012

1. miejsce - Przyjaciele
2. miejsce - PrzegrywamyPrzezPasterza
3. miejsce - Fabryka
4. miejsce - Marciszów
5. miejsce - Sokoliki
6. miejsce - Czarne Volley
7. miejsce - Korniszony
8. miejsce - Drużyna A

Wyniki 2-go dnia Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski - 23.09.2012

1. miejsce - KS Korona Sulików
2. miejsce - SMS Olimp Oborniki Śląskie
3. miejsce - SIL KUS KUS Kamienna Góra- kadetki
4. miejsce - IKS JELENIA GÓRA
5. miejsce - TOP Bolesławiec - juniorki
6. miejsce - TOP Bolesławiec - kadetki
7. miejsce - SMS Olimp Oborniki Śląskie - kadetki
8. miejsce - SIL KUS KUS Kamienna Góra - juniorki

Organizator pragnie podziękować Prezydentowi Miasta Jelenia Góra za wsparcie finansowe oraz Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportowemu za użyczenie obiektu, który pozwolił na przeprowadzenie imprezy do dobrym poziomie, a także licznym wolontariuszom oraz sponsorom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
851
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group