Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3198
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkarski turniej w "Mechaniku" za nami

Czwartek, 17 września 2015, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: Przemek Kaczałko/ IKS
W miniony weekend (12–13 września) w hali Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" odbyły się wrześniowy turniej piłki siatkowej. W sobotę rywalizowali mężczyźni, a w niedzielę zaprezentowały się kobiety. Organizatorem imprezy był Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra.

W sobotnich rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn: Ikar Legnica, BTS Bolesławiec, UKS Tygrysy Strzelin, Hvezdo Volley Wrocław, a także gospodarz IKS Jelenia Góra. Rozgrywki toczone były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach, a trzecie stanowiło pole do rozgrzewki. Zawodnicy IKS Jelenia Góra mieli w tym turnieju możliwość zdobycia doświadczenia i ogrania się, tuż przed zaczynającą się za dwa tygodnie Ligą Juniorów Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Drużyny, z którymi przyszło się im zmierzyć, są drużynami bardzo doświadczonymi, często biorącymi udział w rozgrywkach organizowanych przez DZPS.

Zwłaszcza ostatni, decydujący o ostatecznej tabeli mecz, pomiędzy Ikarem Legnica a BTS Bolesławcem obfitował w wiele zaciętych akcji i mocnych wymian. Zawodnicy obu drużyn wielokrotnie spotykali się ze sobą po dwóch stronach siatki, więc mecz odbywał się atmosferze zaciętej rywalizacji. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół BTS Bolesławiec.

Tabela końcowa Turnieju Mężczyzn:
1 miejsce: BTS Electros Bolesławiec
2 miejsce: MUKS IKAR Legnica
3 miejsce: UKS Tygrysy Strzelin
4 miejsce: Hvezdo Volley Wrocław
5 miejsce: IKS Jelenia Góra

W niedzielę, na parkiet "Mechanika" wyszły dziewczyn z Młodej Gwardii Wrocław, MKS Chełmca Wałbrzych, MGLKS-u Sobieskiego Oława, Olimpii Jawor, KS Valkirii Kraków oraz IKS-u Jelenia Góra. Dzięki udziale zespołu ze stolicy Małopolski turniej nabrał charakteru ogólnopolskiego.

Podczas turnieju dziewcząt, które grały takim samym systemem jak chłopcy, 12 z 15 rozegranych meczów zakończyło się wynikiem 2:1. Pokazuje to, że nawet przegrane mecze były wyrównane i o ostatecznym sukcesie decydowała forma w danym dniu lub chwila dekoncentracji. Turniej wygrał, grający najbardziej równo, zespół MKS-u Chełmca Wałbrzych.

Tabela Końcowa Turnieju Kobiet:
1 miejsce: MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
2 miejsce: MKS Olimpia Jawor
3 miejsce: Impel Młoda Gwardia Wrocław
4 miejsce: MGLKS Sobieski Oława
5 miejsce: Valkiria Kraków
6 miejsce: IKS Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group