Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6159
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkarska Majówka IKS–u Jelenia Góra

Wtorek, 5 maja 2015, 12:21
Aktualizacja: 14:29
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Siatkarska Majówka IKS–u Jelenia Góra
Fot. użyczone
W pierwszy dzień maja na boiskach hali przy ulicy Złotniczej rozegrano mecze Siatkarskiej Majówki w kategorii OPEN organizowanej przez Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra. W zawodach uczestniczyły drużyny, które samodzielnie zgłaszały się w dwóch podkategoriach: kobiet i mężczyzn. Turniej tradycyjnie cieszył się dużym zainteresowaniem, choć inaczej niż w zeszłych latach, tym razem więcej było drużyn kobiecych.

Kategorię kobiet podzielono na dwie grupy. Grupę pierwszą tworzyły drużyny: UKS Amator Marciszów, Trololo Jelenia Góa, Volleyball Team Wrocław. Grupę drugą: Patio Wrocław, SIATKAnews.com, Chełmiec Wałbrzych. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym w grupie (2 sety bez względu na wynik do 15), następnie rozegrano półfinały (również 2 sety do 15), a na końcu odbyły się mecze o konkretne miejsca.

- Poziom zawodów w kategorii OPEN był wyższy niż w zeszłym roku. Widać, że dziewczyny rozwijają się, spotykając się w tygodniu i razem grając w ten piękny sport jakim jest siatkówka. Walka o drugie miejsca w grupie trwała do ostatnich punktów, dzięki czemu kibice mieli okazje oglądać dobre i emocjonujące mecze - relacjonuje zmagania Jerzy Sarna, prezes IKS-u.

Ostatecznie klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:
I miejsce - Chełmiec Wałbrzych
II miejsce -- Patio Wrocław
III miejsce - UKS Amator Marciszów
IV miejsce - Trololo Jelenia Góa
V miejsce - SIATKAnews.com
VI miejsce - Volleyball Team Wrocław

- W zawodach w kategorii mężczyzn wzięły udział trzy drużyny: Jelonki JG, Ekipa, Politechnika +. Mecze w tej kategorii rozgrywane były systemem każdy z każdym po trzy sety (bez względu na wynik) do 25. Tylko jeden z meczów zakończył się czystym wynikiem 3:0. Dwa pozostałe kończyły się w stosunku 2:1. W meczach mężczyzn nie brakowało ciekawych wymian, mocnych ataków i spektakularnych bloków czy obron - mówi Jerzy Sarna.

Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:
I miejsce - Ekipa
II miejsce - Politechnika +
III miejsce - Jelonki JG

- Bardzo cieszymy się, że w kolejnym roku Siatkarska Majówka gości młodzież z całego regionu jeleniogórskiego. Cieszy szczególnie duża aktywność drużyn kobiecych, a także stałość drużyn męskich. Majówka to dobra okazja do urzeczywistniania i promowania sportowego i zdrowego trybu życia - podkreśla organizator.

Jednocześnie organizator pragnie podziękować osobom pomagającym: Elizie Frydlewicz, Magdalenie Gałce, Paulinie Makowiec, Oldze Ostrowskiej, Emilii Szmeterowicz, a także zaprosić na kolejne turnieje organizowane przez Integracyjny Klub Sportowy. Kolejny turniej w serii Siatkarskiej Majówki: 23 maja - kategoria Miasta, również w hali przy ulicy Złotniczej – więcej na stronie organizatora www.iksjg.republika.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group