Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3865
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siatkarska Majówka 2012

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 maja 2012, 14:19
Aktualizacja: 0:22
Autor: MDvR
Fot. Tomasz Raczyński
W minioną niedzielę 6 maja w hali przy ul. Złotniczej odbył się turniej siatkówki dziewcząt – "Siatkarska Majówka. W zawodach miało uczestniczyć sześć zespołów, w tym 3 drużyny z III–ligi kobiet. Jednak z powodu kłopotów finansowych dwie ekipy odwołały przyjazd.

Turniej został rozegrany w dwóch rundach, a mianowicie każdy z każdym, mecz i rewanż. Zespoły grały tylko dwa sety, a w całym turnieju rozegrały ich aż dwanaście. Drużyny biorące udział w zawodach to: KS Korona Sulików, UKS Sokoliki Janowice Wielkie, MKS Olimpia Kowary oraz gospodarze turnieju IKS Jelenia Góra.

Tabela końcowa turnieju:
1. UKS Sokoliki - 12pkt
2. KS Korona Sulików - 9pkt
3. IKS Jelenia Góra - 3pkt
4. MKS Olimpia Kowary - 1pkt

Mimo iż mecze w większości kończyły się wynikami 2:0, to często w tych setach występowały wyniki 25:23, czy 26:24. To pokazuje wyrównaną walkę na boisku, a przecież podczas sportowej rywalizacji na parkiecie, oprócz wyniku ważny jest dobry poziom oraz zabawa, co na pewno miało miejsce podczas rozegranego turnieju.

Turniej ten miał na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez uprawianie siatkówki, a także promowanie Jeleniej Góry w innych miejscowościach, by pokazać, że w naszym mieście można organizować naprawdę dobre zawody sportowe. Impreza była organizowana w ramach realizacji zadania "Siatkarska Jelenia Góra-moje miasto", które jest wspierane przez Prezydenta Miasta Jelenia Góra.

Klub pragnie poinformować, iż prowadzi zajęcia siatkarskie dla dziewcząt ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, które pozwolą się nauczyć grać, a także dobrze bawić podczas zawodów, które klub organizuje. Więcej informacji pod nr tel 604-805-136, 600-815-898, mailem iksjeleniagora@gmail.com lub na stronie www.iksjeleniagora.republika.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ALKA 10-05-2012 10:10
SOKOLIKI JANOWICE WIELKIE, TAKA JEST PEŁNA NAZWA.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group