Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 4738
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: SHOW BAROQUE i ORLAND SZALONY. Po trzecim dniu z teatrami

Poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 13:07
Aktualizacja: 13:09
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: SHOW BAROQUE i ORLAND SZALONY. Po trzecim dniu z teatrami
Fot. Tomasz Raczyński
Zwieńczenie trzeciego dnia Festiwalu Teatrów Wędrujących 2011 stanowiły wczoraj dwie sztuki. Pierwsza SHOW BAROQUE w wykonaniu DIE ARTISTOKRATEN z Berlina wystawiona na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, druga – ORLAND SZALONY niezależnej, wędrownej grupy teatralnej ANTAGON THEATER AKtion, która odbyła się na placu przy ul. Sudeckiej za hotelem „Mercure”.

SHOW BAROQUE to sztuka niekonwencjonalna, eklektyczna, będąca wybuchową mieszanką popisów cyrkowych, tańca oraz obrazów pełnych poetyckiego wyrazu. A mimo to klarowna i łatwa w odbiorze; śmieszna, lekka i przyjemna ukazująca losy rodziny szlacheckiej w świecie pełnym zabawy i wesołości – hrabianek i hrabiów korzystających z życia w największym tego słowa znaczeniu.

Co zaś się tyczy ORLANDA SZALONEGO jest to spektakl niezwykle ekspresyjny, łączący w sobie zarówno przeróżne elementy realistyczne, jak i fantastyczne – tu sztuka filmowa miesza się z teatralną, śpiew i muzyka z efektami pirotechnicznymi, postaci codzienne, zwykłe z istotami z jakiegoś tajemniczego wymiaru, które mistrzowsko zagrali aktorzy i performerzy z ANTAGON THEATER AKTion.

– Moim zdaniem ORLAND SZALONY to najlepsza ze sztuk zaprezentowanych dotychczas na Festiwalu Teatrów Wędrujących 2011. Świetna choreografia, znakomita muzyka oraz efekty wizualne; humor, rozrywka a na koniec refleksyjne ale czytelne przesłanie. Po prostu, bomba! – mówił nam po spektaklu Jan Palka, jeden z uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group