Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4374
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sfuszerowany remont Karkonoskiej do poprawy

Czwartek, 5 czerwca 2008, 7:49
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2008, 7:44
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Sfuszerowany remont Karkonoskiej do poprawy
Fot. Mar
Dwa dni trwał odbiór siedmiu ulic w Sobieszowie wyremontowanych za unijne pieniądze w latach 2007 i 2008. Najwięcej emocji wywołał przegląd ulicy Karkonoskiej. Spektakularnym elementem były pyskówki między byłym jeleniogórskim radnym Józefem Gajewskim a kierownikiem grupy robót Andrzejem Bierutem.

– Nie potraficie zrobić porządnie całej drogi, co widać na każdym odcinku Karkonoskiej – mówił Józef Gajewski pokazując kolejny bubel. – Od początku ten człowiek mówi o nas kłamstwa i zarzuca wyssane z palca zarzuty – ripostował kierownik Bierut. – Obrażał naszych pracowników określając ich jako element.

Obok takich dyskusji pojawiali się mieszkańcy kolejnych posesji skarżąc się a to na zasypany odpływ wody, na źle zamontowane studzienki odpływowe, na zbyt wąską jezdnię.
- Zamiast zrobić odpływ wody do studzienki jak było wcześniej jeszcze przez Niemców zrobione, to zasypali odpływy i teraz woda spływa całą szerokością jezdni – denerwował się Henryk Jugo, mieszkaniec ulicy Karkonoskiej.
– Prosiłem robotników, żeby nie psuli starych odpływów ale nikt mnie nie słuchał.

Te zarzuty powtarzały się przy kolejnych nieruchomościach. Pracownicy nie słuchali mieszkańców, niszczyli stare odpływy a w zamian robili źle działające.
- To bzdury, wszystko co zrobiliśmy wynika z planów jakie dostaliśmy od zleceniodawcy czyli od miasta – mówił kierownik Bierut.

Jednak każde kolejne sto metrów ulicy to były kolejne skargi, na uszkodzone murki oporowe, zniszczone krawężniki, źle zamontowane studzienki.
– Jest dwa razy lepiej niż było, ale gdyby robotnicy nie zrobili tylu błędów byłoby jeszcze raz lepiej – powiedział inny mieszkaniec Karkonoskiej.
Pomimo demonstracyjnej nieobecności większości radnych, którzy twierdzą, że nie chcą się podpisywać pod fuszerką, w tym odbiorze uczestniczył obok Jerzego Lenarda z PO, radny PiS Krzysztof Mróz.

Protokół uwag spisywany przez inspektora nadzoru zapełniał kolejne kartki i jak mówili członkowie komisji, nie ma szans, żeby ta ulica została odebrana technicznie bez poprawienia wszystkich usterek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group