Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sezon prawie na szóstkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Jeszcze do trzeciego września oficjalnie będzie czynne kąpielisko przy ulicy Sudeckiej, choć pogoda raczej zniechęca do kąpieli. Mimo deszczowego i chłodnego sierpnia dyrekcja Międzyszkolnego Ośrodka Sportu jest zadowolona z kończących się wakacji.

– Gdyby nie dwa wypadki, do których doszło na kąpielisku, oceniłbym sezon na szóstkę z plusem – mówi Franciszek Zenon Brykner, dyrektor MOS. Przypomnijmy, że w basenie, wskutek skoków do wody, ucierpiało dwóch nastolatków. Na szczęście wracają do pełni sił.

– Normę za cały ubiegły rok wyrobiliśmy już w lipcu – dodaje dyrektor Brykner. Obłożenie kąpieliska było pełne. Sprzedawano od dwóch do trzech tysięcy biletów dziennie.
Pogodowego figla spłatał sierpień: chłód i deszcze odstraszyły miłośników wodnych rozrywek, ale bilans basenu i tak wychodzi na plus po lipcowych upałach.

Odbyły się wszystkie zaplanowane imprezy sportowe, zarówno przy basenie jak na stadionie przy ulicy Lubańskiej oraz w hali przy Złotniczej. Nie zawsze przy wysokiej frekwencji. Podczas gorąca ludzie woleli odpoczywać przy kąpielisku.

Międzyszkolny Ośrodek Sportu zamyka obiekty przy ulicy Sudeckiej w niedzielę (3 września) wieczorem. W tym roku sezon nie zostanie przedłużony na kolejne dwa weekendy, jak to miało miejsce w roku ubiegłym, kiedy przez niemal cały wrzesień było bardzo ciepło i słonecznie. Teraz prognozy pogody nie są pomyślne. W dodatku nie będzie ratowników.

MOS czeka na rachunki od Spółki „Wodnik”, aby ostatecznie zbilansować wakacyjny sezon. Upalna pogoda w lipcu sprawiła, że wodę trzeba było częściej wymieniać, a to na pewno wpłynie na koszty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Aszta 1-09-2006 17:47
"Sprzedawano od dwóch do trzech tysięcy biletów dziennie." I dziwić się, że ludzie woleli dzikie kąpieliska. Przecież na Sudeckiej taka ilość ludzi to pływała w ZUPIE!!!!!
~Zdziwiony 1-09-2006 20:31
To jakieś jaja!!! Jedyny basen w mieście, ceny niebotyczne... Czym się tu chwalić?
~lisu 2-09-2006 1:01
dzikie kompieliska sa bardzo grozne dlatego tez przychodzila taka ilos ludzi na basen wiec prosze sie nie dziwic ze byl taki tlum fak faktem ceny niesa najnizsze ale utrzymanie kompieliska niestety tez kosztuje!!!!!!!!!!!11
~kasto 22-09-2006 18:43
Łakasa, łkasa nigdy sie nie nuczysz :)..... yo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group