Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7061
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sezon prawie na szóstkę

Piątek, 1 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Sezon prawie na szóstkę
Fot. Arkadiusz Piekarz
Jeszcze do trzeciego września oficjalnie będzie czynne kąpielisko przy ulicy Sudeckiej, choć pogoda raczej zniechęca do kąpieli. Mimo deszczowego i chłodnego sierpnia dyrekcja Międzyszkolnego Ośrodka Sportu jest zadowolona z kończących się wakacji.

– Gdyby nie dwa wypadki, do których doszło na kąpielisku, oceniłbym sezon na szóstkę z plusem – mówi Franciszek Zenon Brykner, dyrektor MOS. Przypomnijmy, że w basenie, wskutek skoków do wody, ucierpiało dwóch nastolatków. Na szczęście wracają do pełni sił.

– Normę za cały ubiegły rok wyrobiliśmy już w lipcu – dodaje dyrektor Brykner. Obłożenie kąpieliska było pełne. Sprzedawano od dwóch do trzech tysięcy biletów dziennie.
Pogodowego figla spłatał sierpień: chłód i deszcze odstraszyły miłośników wodnych rozrywek, ale bilans basenu i tak wychodzi na plus po lipcowych upałach.

Odbyły się wszystkie zaplanowane imprezy sportowe, zarówno przy basenie jak na stadionie przy ulicy Lubańskiej oraz w hali przy Złotniczej. Nie zawsze przy wysokiej frekwencji. Podczas gorąca ludzie woleli odpoczywać przy kąpielisku.

Międzyszkolny Ośrodek Sportu zamyka obiekty przy ulicy Sudeckiej w niedzielę (3 września) wieczorem. W tym roku sezon nie zostanie przedłużony na kolejne dwa weekendy, jak to miało miejsce w roku ubiegłym, kiedy przez niemal cały wrzesień było bardzo ciepło i słonecznie. Teraz prognozy pogody nie są pomyślne. W dodatku nie będzie ratowników.

MOS czeka na rachunki od Spółki „Wodnik”, aby ostatecznie zbilansować wakacyjny sezon. Upalna pogoda w lipcu sprawiła, że wodę trzeba było częściej wymieniać, a to na pewno wpłynie na koszty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group