Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7386
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Sezon na halucynki

Poniedziałek, 15 października 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Sezon na halucynki
Fot. Archiwum
Trzy lata więzienia za zbiór narkotycznych grzybków.

Taką karą zagrożony jest ten występek. Powinien o tym pamiętać każdy udający się na grzyby. Nie borowiki szlachetne, czy opieńki miodowe, ale łysiczki lancetowate, na które trwa sezon.

Pisze o tym poniedziałkowe Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Grzybki kosztują 10 groszy za sztukę. Świeże. Suszone są kilka razy droższe. Aby zaliczyć tzw. odlot, trzeba skonsumować co najmniej dziesięć sztuk. Gazeta podaje, że to najtańszy środek odurzający.

Grzybki wobec prawa traktowane są tak samo jak marihuana czy amfetamina. Ich posiadanie jest przestępstwem. Podobnie – handel łysiczką oraz innymi gatunkami. Wiedzą o tym mundurowi. Zbieraczy halucynków zatrzymują strażnicy graniczni. Za posiadanie grzybków grozi kara do trzech lat więzienia, za handel – do ośmiu lat za kratkami.

Specjaliści od uzależnień ostrzegają, że spożycie grzybków to pierwszy krok do zgubnego nałogu. Człowiek, który zje jajecznicę z halucynkami, staje się nieobliczalny i niebezpieczny dla otoczenia. Szkodzi także swojemu zdrowiu, bo grzybki halucynogenne przyczyniają się do nieodwracalnych zmian w organizmie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group