Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6000
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Sezon grzewczy rozpoczęty… pożarem sadzy w kominie

Poniedziałek, 24 września 2012, 9:07
Aktualizacja: 9:07
Autor: Angela
– Rozpoczął się sezon grzewczy, a w raz z nim pożary sadzy w kominie. Wczoraj (23.09) gasiliśmy pierwszy z nich przy ul. Topolowej w Jelenie Górze. Apelujemy do mieszkańców o przegląd przewodów kominowych i wentylacyjnych, a także urządzeń grzewczych. To może uratować nam życie – apeluje st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Do pożaru w kominie jednorodzinnego budynku przy ul. Topolowej doszło około godz. 22.30. Z ogniem walczyło 12 strażaków z dwóch zastępów straży.

- To pierwszy pożar sadzy w tym roku w okresie grzewczym, który właśnie się rozpoczął. W każdym sezonie grzewczym jest takich zdarzeń kilkadziesiąt. Niejednokrotnie przez nieczyszczone kominy czy niesprawne przewody wentylacyjne ludzie tracą cały dobytek, a nawet życie – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk z KM PSP w Jeleniej Górze. –

Kominiarze i strażacy przypominają, że przewody dymowe powinny być sprawdzane co najmniej cztery razy w roku, przewody spalinowe dwa razy i wentylacyjne co najmniej jeden raz w roku. Gromadząca się sadza w kominach może spowodować pożar i zaczadzenie.

- Może się wydawać, że jeśli nie sprawdzimy komina w tym roku, to możemy zrobić to w przyszłym - mówi jeden z kominiarzy. - Czasami niestety ma już czego sprawdzać w roku następnym, bo budynek zapalił się od sadzy i spłonął.
Takich sytuacji znam wiele. Nie warto ryzykować. Z doświadczenia wiem, że to się nie opłaca – dodaje kominiarz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group