Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 8369
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Sesja Rady Powiatu bez emocji

Czwartek, 30 marca 2017, 7:55
Aktualizacja: Piątek, 31 marca 2017, 7:09
Autor: Przemek Kaczałko
Powiat: Sesja Rady Powiatu bez emocji
Fot. Przemek Kaczałko
Po wielokrotnych przepychankach personalnych na poprzednich sesjach, radni Rady Powiatu Jeleniogórskiego wzięli się do pracy i podczas wczorajszego (29.03) posiedzenia zgodnie przegłosowali wszystkie projekty uchwał, jakie znalazły się w porządku obrad.

Na początek środowej sesji radni podziękowali Jolancie Borejszo - sekretarz powiatu za współpracę, następnie „przyklepali” nową sieć szkół w związku z reformą oświaty, bowiem opinia kuratora była pozytywna. Następnie debatowano nad projektem uchwały określającej zadania finansowane ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w 2017 roku. Powiat Jeleniogórski otrzymał na ten cel ponad 990 tysięcy złotych, z czego ponad 400 tys. dostaną Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowarach. Ligia Jamer - przedstawicielka Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych podkreślała, że nie ma żadnych zastrzeżeń do propozycji rozporządzenia środków, jednak jak zawsze jest ich za mało w stosunku do potrzeb.

W kolejnym punkcie przyjęto sprawozdanie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze, była też mowa o potrzebach na 2017 rok. Bez zbędnych dyskusji przyjęto także zmiany w budżecie powiatu, bowiem pojawiły się środki z budżetu państwa w wysokości 1 020 tys. zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – przebudowana zostanie droga powiatowa Mysłakowice – Miłków, która ucierpiała przez intensywne opady deszczu w sierpniu 2012 roku.

Ostatnią uchwałą, którą podjęli przedstawiciele gmin było wyznaczenie dwóch radnych do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego – wybrano Mirosława Góreckiego i Krzysztofa Wiśniewskiego.

Na zakończenie sesji sprawozdania z działalności międzysesyjnej przedstawili starosta Anna Konieczyńska oraz przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta. Rafał Mazur zapraszał chętnych do udziału w pracach Komisji Statutowej, a następnie był czas na interpelacje, zapytania oraz oświadczenia radnych.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group