Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 6584
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sentymentalne „Drobiazgi” studentki KPSW

Czwartek, 6 marca 2014, 9:11
Aktualizacja: 9:17
Autor: Mea
Jelenia Góra: Sentymentalne „Drobiazgi” studentki KPSW
Fot. Mea
– Utrwalam rzeczy dla mnie ważne – mówiła Marzena Staliś, studentka Pedagogiki, która wczoraj (05.03.) zaprezentowała swoje obrazy na wystawie „Drobiazgi” w Bibliotece Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Ekspozycję można oglądać do końca marca.

Artystka mieszka w Młyńsku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kole oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Współpracowała z Prywatną Pracownią-Galerią Gerarda Blum-Kwiatkowskiego w Krzewiach Wielkich. Swoją twórczość prezentowała już na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Obecnie pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Gryfowie Śląskim i Miejskim Domu Kultury w Lubaniu.

- Na moich obrazach zaprezentowałam drobne przedmioty, stąd tytuł wystawy „Drobiazgi”. Są to rzeczy, które wywarły wpływ na moje życie i wiem, że odbiorcy również odnajdą dzięki nim wiele wspomnień z dzieciństwa. Ważnym obrazem jest dla mnie kapelusz, ponieważ mój tata nosił takie nakrycia głowy i wiąże się to z tęsknotą za nim – wyznała Marzena Staliś.

Podczas wernisażu malarka wyrecytowała piękny wiersz o malarzu poszukującym farb, który na koniec maluje obraz własną krwią. Rozdała również uczestnikom drobiazgi, w postaci muszelek, które mają przypominać wszystkim o jej pracach.

Na wernisaż przybyło wiele koleżanek i kolegów ze studiów malarki, którym bardzo zaimponowała swoją artystyczną duszą. – Obrazy są bardzo ciekawe, prezentują różne formy. Najbardziej spodobał mi się dziecięcy miś, z powodu oryginalnego doboru barw. Inicjatywa wernisażu jest rewelacyjna, na uczelni powinno być więcej sztuki – podkreśliła Natalia Kozłowska, studentka Pedagogiki.

- Zabawka dziecięca, kogucik z nakładanymi kółkami, przywołała moje wspomnienia z dzieciństwa. Kostka Rubika też istnieje w świadomości wielu osób. Oby było organizowanych więcej takich wystaw – mówiła Adriana Ataryk, również studentka Pedagogiki.

Trzeba podkreślić, że to nie pierwsza wystawa artystyczna zorganizowana w Bibliotece KPSW. – Cyklicznie prezentujemy sztukę, głównie artystek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem po raz pierwszy odbył się wernisaż studentki studiów dziennych, z czego bardzo się cieszymy i zachęcamy wszystkich do oglądania prac, a naszych studentów do kolejnych wystaw – powiedział Henryk Gradkowski, rektor KPSW.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group