Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7151
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Seniorzy rozśpiewali Sobieszów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 października 2015, 8:13
Aktualizacja: 8:17
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK "Muflon"
W przyjacielskiej atmosferze uczczono Międzynarodowy Dzień Osób Starszych podczas koncertu: „Sybiraczki i Goście”, czyli Muzyczne Spotkania Senioralne w Miejskim Domu Kultury „Muflon. Impreza odbyła się 29 września pod patronatem posłanki na Sejm Zofii Czernow i prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły.

W spotkaniu wzięło udział 150 osób, w tym zespoły śpiewacze: Sybiraczki i Kresowianie, Bolkowianie, Rybniczanki, Szarotka, Sokolik i Szklarki, które wykonały utwory z repertuaru muzyki popularnej, kresowej, a także ludowej. Brawom nie było końca, a widzowie włączali się w śpiewy oraz tańce.

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i upominki, a na zakończenie wspólnie zaśpiewały piosenkę finałową „Pożegnanie”. Nie zabrakło poczęstunku w postaci kresowych dań m.in. kulebiaków, ciast oraz chleba ze smalcem i ogórkami kiszonymi. Wszystkie pyszności przygotował zespół „Sybiraczki i Kresowianie”.

To pierwsza impreza z cyklu „Sybiraczki i Goście”. Kolejna edycja w przyszłym roku będzie wyjątkowa, ponieważ zespół „Sybiraczki i Kresowianie” będzie obchodził jubileusz 20-lecia istnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~fociak 1-10-2015 13:18
Bardzo poważne uchybienie - za mało zdjęć Zofii Czernow
~gluś 1-10-2015 22:56
Pani Poseł Czernow jak mało który poseł "tej ziemi" wspiera zawsze potrzebujących w tym min. seniorów oraz osób z niepełnosprawnością nie tylko w okresach kampanii

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group