Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6111
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Seniorzy pokazali świat w obiektywie. W nowej „Galerii na Górze”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 26 kwietnia 2012, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Petr
Fot. Petr
Wystawę fotografii słuchaczy Uniwersytetu III Wieku: „W obiektywie seniora” zainaugurowano wczoraj w nowej „Galerii na Górze” Muzeum Karkonoskiego. – Dzięki waszym działaniom, babcie nie kojarzą się już z robieniem szalików, lecz robieniem zdjęć. Kochani, tak trzymać – mówiła Janina Peikert.

Autorami zdjęć, które można zobaczyć w ramach wystawy zainaugurowanej wczoraj w „Galerii na górze” Muzeum Karkonoskiego są członkowie sekcji fotograficznej Uniwersytetu III Wieku, którą od pięciu lat prowadzi Ryszard Literacki. Sekcja ta, umożliwia słuchaczom poznanie zasad kompozycji i podstaw fotografiki jak również opanowanie cyfrowej obróbki zdjęć.

– Za sprawą ogromnego postępu technologicznego zarówno w sferze rejestracji obrazu, jak i jego przetwarzania każdy bez względu na wiek może dziś robić zdjęcia. I to zdjęcia bardzo dobre, o czym świadczą obserwacje zatrzymane w kadrach seniorów; ich własne wizje świata. Wasze działania są dowodem na to, że babcie nie muszą być kojarzone z robieniem szalików. Kochani, tak trzymać – mówiła Janina Peikert, założycielka Uniwersytetu III Wieku w KPSW w Jeleniej Górze, podróżniczka i fotografka.

Istotnie, „W obiektywie seniora” to zbiór fotografii ukazujących fragmenty rzeczywistości; świata z ulubionych miejsc autorów złożonego z elementów przyrody, urbanistyki itp. Świata „prywatnego” – czasami ukazanego z radością, innym zaś razem z nostalgią i smutkiem. Wystawę można oglądać jeszcze przez miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Zbych , Zbyc 26-04-2012 9:23
Byłem na wernisażu , zdjęcia bardzo różne. Ciekawe mniej ciekawe ale poprawne technicznie. Świat zatrzymany w kadrze , emocjonalnie związany chwilą , intymną bliskością z autorem zdjęcia. Zdjecie robione po coś , albo dla czegoś , kogoś. I wlaśnie tego mnie zabrakło w reportażu z wernisażu. Rownież zdjęcia Jelonki nie oddają klimatu spotkania, ot parę zdjęć tłumu .Szkoda można było więcej i sensowniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group