Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11667
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Seminarium o dolnośląskich uzdrowiskach w Jeleniej Górze

Środa, 26 marca 2014, 10:13
Aktualizacja: 11:01
Autor: Org
Seminarium „Uzdrowiska dolnośląskie: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” organizuje 31 marca br. o godz. 11.00 Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższą w Jeleniej Górze i Uniwersytet Wrocławski. Spotkanie odbędzie się w Sali Senatu jeleniogórskiej uczelni.

Pomysłodawcami seminarium są profesorowie Marian Ursel i Aleksander Woźny, którzy stworzyli nowatorski projekt, łącząc badania interdyscyplinarne na temat uzdrowisk (poczynając od ich historii i kultury, przez zmieniający się przez wieki design, po badania klimatologiczne, architektoniczne czy balneologiczne).

To wspólne przedsięwzięcie, do którego badacze zapraszają menedżerów dolnośląskich uzdrowisk i przedstawicieli samorządów, zaowocuje między innymi digitalizacją unikatowych zasobów archiwalnych (np. dawnych pocztówek, folderów i przewodników, a także różnojęzycznych artykułów i relacji prasowych poczynając od XVIII wieku, listów najznamienitszych kuracjuszy, wykazów gości uzdrowiskowych czy niemieckich raportów policyjnych przedstawiających precyzyjnie wszelkie przejawy życia w kurortach) oraz serią 16. przewodników (w języku polskim, niemieckim i czeskim), które oprowadzą turystów i kuracjuszy po uzdrowiskowych środowiskach Dolnego Śląska.

Oprawę dla poniedziałkowego seminarium o uzdrowiskach stworzą studenci dziennikarstwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Wystąpią oni w strojach z dawnych epok, przechadzając się po malowniczych
ścieżkach kampusu przy dźwiękach muzyki, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group