Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6491
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałcz: Seminarium karate z czołówką Japonii

Sobota, 23 marca 2013, 23:35
Aktualizacja: 23:41
Autor: MDvR
Wałcz: Seminarium karate z czołówką Japonii
Fot. użyczone
Na początku marca 2013 roku gościli w Polsce Shihan Norichika Tsukamoto oraz Shihan Tadashi Ishihara – najlepsi japońscy instruktorzy. Podczas seminarium nie zabrakło jeleniogórskiego akcentu. Trener Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai Piotr Cieśliński wraz ze swoimi zawodnikami, wzięli udział w tym wielkim wydarzeniu, podnosząc swoje kwalifikacje wśród najlepszych karateków.

Podczas wyjazdu naszych jeleniogórskich sportowców realizowane było zadanie publiczne pn. Postaw na Sport we współpracy z Miastem Jelenia Góra. Organizatorami tego seminarium byli Jacek Baranowski, Tomasz Basiak, Bogusław Jeremicz, Artur Wilento. Seminarium szkoleniowe odbyło się w Wałczu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. W seminarium wzięło udział około 160 osób ze wszystkich organizacji i federacji kyokushin i shinkyokushin zrzeszonych w WKO oraz Branch Chief (szefowie oddziałów). Tematem wszystkich zajęć była taktyka i sposób wyprowadzania technik kontrujących, nauka słynnych technik Shihan Tsukamoto, który ze szczegółami zdradzał tajemnice swoich kopnięć i naukę ich w bezpieczny sposób. Shihan Tadashi Ishihara uczył w jaki sposób zadawać kopnięcia ze zmyleniem przeciwnika i w jaki sposób przeprowadzać trening przygotowawczy do kopnięć. Nie zabrakło również ćwiczeń technicznych kihon, na które nasi japońscy goście zwracali ogromną uwagę podczas doskonalenia kopnięć i uderzeń w treningu japońskim.

Podczas seminarium nie zabrakło również prawdziwego kumite, była to pierwsza tego typu okazja do poznania się wszystkich zawodników, którzy po raz pierwszy od wielu lat mieli okazję sparingu koleżeńskiego. Całość treningu kumite pilnie i pod czujnym okiem była obserwowana przez japońskich instruktorów, którzy udzielali cennych uwag podczas sparingu walczącym zawodnikom na temat wykorzystania technik, lub zmiany taktyki walki.

- Dzięki mojemu przystąpieniu do największej Światowej Organizacji Karate WKO Shinkyokushinkai z siedzibą w Tokio tego typu seminaria są na porządku dziennym. W zeszłym roku członkowie mojego klubu podnosili swoje kwalifikacje na seminariach z sensei Valerii Dimitrov'em, shihan Norichika Tsukamoto, shihan Alexandrem Goncharenko oraz Shihan Popovem - światowymi sławami pełno kontaktowego karate. W tym roku przed naszym klubem czeka wiele turniejów, seminariów oraz szkoleń - m.in. mistrzostwa Europy, mistrzostwa Polski, mistrzostw Czech. Cieszy mnie fakt, że współpraca z Miastem Jelenia Góra przekłada się na realne wspieranie naszego projektu Postaw na Sport, który realizowany jest od początku 2013 roku przez Karkonoski Klub Karate Shinkyokushinkai. W tym roku dzięki wsparciu miasta możemy zrobić o wiele więcej niż dotychczas - mówił prezes KKKS Piotr Cieśliński.

Więcej informacji znajdziemy na stronie klubu: www.karatejeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group