Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3286
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sekcja hokeja na lodzie zaprasza chętnych

Sobota, 31 stycznia 2015, 1:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lutego 2015, 17:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sekcja hokeja na lodzie zaprasza chętnych
Fot. Tomasz Raczyński
Od trzech lat przy klubie MKS Karkonosze Sporty Zimowe działa sekcja hokeja na lodzie. Póki co w amatorskiej drużynie trenują zapaleńcy niezwykle popularnej za naszą południową granicą dyscypliny, ale każdy może spróbować swoich sił.

Przekrój wiekowy w ekipie Karkonoszy jest ogromny. Na wspólnych treningach spotykają się miłośnicy hokeja już nawet w wieku 6 lat, a także seniorzy. Wśród pasjonatów tej dyscypliny od początku powstania sekcji jest znany jeleniogórski muzyk – Zbigniew „Mucha” Muczyński z zespołu Leniwiec, który wieczorami zamienia gitarę na kij hokejowy:

- Właściwie dłużej gram w hokeja niż na gitarze. Od 4 roku życia trenuję, czyli dłużej niż pamiętam. Staw w Parku Norweskim to była zawsze nasza baza, z biegiem czasu wiele osób się wykruszyło, zostało nas niewielu. Powiem szczerze, nigdy nie sądziłem, że dożyję tego czasu, że w Jeleniej Górze będzie sekcja hokejowa. To jest cud i wielkie szczęście dla mnie, bo mimo że gram całe życie to tutaj każdy trening bardzo dużo mi daje. Przez te trzy sezony w klubie hokejowym nauczyłem się znacznie więcej niż przez poprzednie ponad 30 lat – wyznał „Mucha” z Leniwca.

- Do klubu trafiłem przypadkowo, dowiedziałem się, że otworzyła się sekcja i wszyscy, którzy wcześniej grali na stawie przenieśli się do tej sekcji. Wcześniej prosiliśmy MOS o zgodę na treningi na sztucznych lodowiskach, ale dopiero jak powstała sekcja dostaliśmy taką zgodę. Dla wielu, którzy znają hokej z telewizji może się kojarzyć się z biciem, faulami, uderzeniami w bandę, ale to jest tylko część pokazowa zawodowej ligi NHL. Tymczasem na co dzień gramy fair, nikt nikogo w bandę bez powodu nie wpycha, nikt nikogo nie pobił. To jest przyjazny sport wymagający sporo techniki, zaangażowania, ale bezpieczny. Zapraszamy wszystkich do sekcji – dodał pasjonat hokeja na lodzie Zbigniew Muczyński.

- Sekcja powoli rozwija się. Obiektywnie trzeba powiedzieć, że na razie jest bardzo niewielkie poparcie miasta, niewielkie zainteresowanie, żeby dać koszulki, dwa bilbordy, wystawić duże reklamy, żeby ludzie wiedzieli, że hokej w ogóle jest. Nie mówię, żeby budować nie wiadomo jakie lodowisko, ale chodzi o zainteresowanie – wyznał instruktor szkółki hokejowej Jarosław Moczulski.

Szkoleniowiec, który występuje od wielu lat w II-lidze polskiej w zespole WTH Wrocław prowadzi dwie grupy: dzieci w wieku 6-9 lat oraz grupę starszą: - Starsza grupa już grała dwukrotnie z turniejach, w tym w Oleśnicy kiedy to zajęli drugie miejsce. Zawodnicy są ambitni, bardzo dużo trenują. W zamyśle jest stworzenie drużyny ligowej, ale potrzebujemy wymiarowego lodowiska plus zadaszenia. To nie musi być nie wiadomo jaka konstrukcja, wystarczy namiot. Myślę, że to jest absolutnie osiągalne dla takiego miasta jak Jelenia Góra. Małe miasteczka typu Krynica, Nowy Targ mają kluby ekstraklasy. Dlaczego my nie możemy mieć klubu drugoligowego? To kwestia niewielkich nakładów – mówił Jarosław Moczulski.

W okresie zimowym miłośnicy hokeja trenują dzięki współpracy z MOS-em na „białych orlikach”, jeżdżą również na lodowisko do Świdnicy: - Bardzo mocno chciałbym podziękować prezesowi MKS Karkonosze Sporty Zimowe panu Zbyszkowi Stępniowi, który zawsze stara się pomóc, walczy o pieniądze, które są wykorzystywane na zakup sprzętu, a w okresie październik, listopad (jak tutaj jest za ciepło) jeździmy na pełnowymiarowe lodowisko do Świdnicy – dodał jeleniogórzanin rozwijający sekcję hokeja.

O zamiłowaniu „Muchy” do hokeja fani zespołu Leniwiec mogli się już przekonać chociażby oglądają teledysk do „Piosenki dla zapowietrzonego”:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
431
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group