Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6042
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sanitas sprzedany Kanadyjczykom. Czy będą zmiany w Jelfie?

Czwartek, 26 maja 2011, 14:27
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2011, 14:42
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sanitas sprzedany Kanadyjczykom. Czy będą zmiany w Jelfie?
Fot. Archiwum
Jak podają ogólnopolskie media Sanitas AB, właściciel jeleniogórskiej Jelfy, został sprzedany kanadyjskiej firmie Valeant Pharmaceuticals. Transakcję sfinalizowano 23 maja. O tym czy będą zmiany w jeleniogórskiej firmie dowiemy się już jutro, kiedy z delegacji wróci dyrekcja Jelfy.

O przejęciu Sanitas AB przez Valeant Pharmaceuticals w Polsce reprezentowany przez ICN Polfa Rzeszów, napisał m.in. Pharmaceutical Representative Polska, polsko-amerykański dwumiesięcznik biznesowy dla Przedstawicieli Medycznych i Kadry Menedżerskiej firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i sprzętu medycznego.

W nim czytamy, że Kanadyjska firma Valeant Pharmaceuticals International ogłosiła przejęcie litewskiej grupy Sanitas AB, posiadającej 100 procent udziałów spółki Jelfa SA, za kwotę około 314 mln euro w gotówce. Większościowi udziałowcy Sanitas zgodzili się na sprzedaż 87,2% udziałów grupy. Po zakończeniu transakcji, Valeant złoży obowiązkową ofertę wykupu pozostałych mniejszościowych udziałów Sanitasu.

O to czy w związku ze sprzedażą Sanitas AB, pracownicy Jelfy powinni się obawiać o swoje miejsca pracy czy wręcz przeciwnie, planowany jest wzrost zatrudnienia, zapytamy jutro. W sekretariacie Jelfy w Jeleniej Górze poinformowano nas, że dzisiaj dyrekcja jest w delegacji.

Litewski koncern farmaceutyczny Sanitas AB, do którego należy również Jelfa został kupiony przez kanadyjski Valeant Pharmaceuticals. Transakcja została sfinalizowana 23 maja. Kanadyjczycy są teraz posiadaczami 87% akcji konsorcjum. Najprawdopodobniej celem zakupu litewskiej firmy było zdobycie nowych rynków zbytu w Europie.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat podamy w jutrzejszych serwisach po otrzymaniu informacji z Sanitas AB.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group